Getty Images

Kilka źródeł donosiło w sobotę, że młody holenderski obrońca bliski jest podpisania kontraktu z Manchesterem United. Jest to jednak sprzeczne z doniesieniami źródeł stacji Sky Sports, które sugerują, że Matthijs de Ligt nie zostanie nowym “Czerwonym Diabłem”.

Wiele pisało się o propozycji wartej 65 milionów funtów, którą miałby wystosować angielski klub. Jak jednak dowiedziało się Sky Sports, kilku ludzi na Old Trafford, od których zależą takie decyzje, wierzy że 19-latek jest już gotowy na transfer do Barcelony.

De Ligt od trzech sezonów regularnie występuje w barwach Ajaxu, jest również jego kapitanem. Był on również jedną z wiodących postaci niesamowitej przygody holenderskiej drużyny w Lidze Mistrzów, która zakończyła się na półfinale przegranym z Tottenhamem.

W sobotę prezes Barcelony Josep Bartomeu potwierdził, że jego klub pracuje nad kolejnymi transferami, zarówno z jak i do klubu. Kolega De Ligta z Ajaxu oraz reprezentacji, Frenkie de Jong, już dołączył do “Dumy Katalonii”. Hiszpański gigant zapłacił za niego 65 milionów funtów.

– Każdego roku przychodzą nowi gracze. Jak na razie udało się potwierdzić transfer De Jonga, a teraz będziemy pracować nad innymi zawodnikami, jak każdego lata. Zawsze są nowe transfery, ale to jeszcze nie czas, aby o nich rozmawiać – mówił Bartomeu.

Dyskusja