Getty Images

Jak przekazuje “Manchester Evening News” Dean Henderson wrócił z Sheffield United do Manchesteru United i odbył rozmowę z menedżerem “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnarem Solskjaerem, na podstawie której obie strony miały dojść do wspólnego wniosku – ponowne wypożyczenie do ekipy z Bramall Lane będzie najlepsze dla wszystkich stron.

22-latek zagrał we wszystkich 46 meczach “Szabli” w dopiero co zakończonym sezonie Championship i przyczynił się do awansu ekipy Chrisa Wildera do Premier League. Mimo zbierania bardzo pochlebnych recenzji, wciąż jednak na Old Trafford niekwestionowanym numerem 1 w bramce pozostaje David de Gea.

W tej sytuacji wszystkie strony miały zgodnie dojść do porozumienia, że najlepszym rozwiązaniem, aby nie blokować rozwoju młodego bramkarza, będzie ponowne jego wypożyczenie do Sheffield United i ogrywanie się już na szczeblu Premier League.

22-latek uważany jest za wielki bramkarki talent i bacznie obserwowany jest przez najlepsze kluby Premier League. W zeszłym roku, pomimo ofert m.in. z Arsenalu i Chelsea, zdecydował się przedłużyć swój kontrakt z klubem z Old Trafford.

Henderson w Manchesterze United ma być postrzegany jako realne zastępstwo dla Davida de Gei, gdyby Hiszpan nie podpisał nowej umowy i za rok opuścił ekipę “Czerwonych Diabłów”. Co prawda obecna umowa 22-latka również wygasa za 12 miesięcy, ale tutaj ponoć klub z Old Trafford ma jeszcze roczną opcję jej wydłużenia.

“Daily Mail” z kolei sugeruje, że przedstawiciele Manchesteru United zanim oddadzą Hendersona ponownie na wypożyczenie do Sheffield United, przedstawią mu nową umowę.

Z Hendersonem rozmawiał też niedawno selekcjoner dorosłej reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, który zapewnił 22-latka, że jeżeli dalej będzie się tak spisywał, to niebawem otrzyma swoje pierwsze powołanie. Póki co golkiper “Czerwonych Diabłów” znalazł się w kadrze młodzieżowej “Trzech Lwów” na nadchodzący turniej Euro U-21.

Menedżer Sheffield United, Chris Wilder, również potwierdza, że “Szable” prowadzą rozmowy z Manchesterem United ws. ponownego wypożyczenia Hendersona na Bramall Lane. 51-latek jest dobrej myśli.

– Pracujemy nad tym. Rozmawiamy z Manchesterem United i wydaje mi się, że widzą, że możliwość gry przez rok w Premier League będzie dla niego czymś pozytywnym – mówił Wilder w rozmowie z Press Association Sport.

– Wiem, że Dean zdecydowanie chciałby tutaj zostać, a nasi kibice go absolutnie uwielbiają. Mamy dobre relacje z Manchesterem United, więc jeżeli Dean ponownie podpisze z nami umowę, to będziemy zachwyceni.

– Spisuje się niesamowicie dobrze odkąd dołączył do klubu. Ma za sobą też fantastyczny okres wypożyczenia w Shrewsbury Town. Teraz zrobił jeszcze krok w przód i uważam, że ma przed sobą cudowną przyszłość – dodał.

Dyskusja