“The Guardian”: Manchester United zaczyna przebudowę składu

theguardian.com Bernadetta Cugier
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United jest pewien, że letnie okienko transferowe będzie udane. Ole Gunnar Solskjaer chciałby zacząć przebudowę składu od sprowadzenia Daniela Jamesa z Swansea City. Trener klubu z Old Trafford chciałby wzmocnić też kilka innych pozycji.

Minionego sezonu James zaimponował swoją grą, zarówno w Swansea jak i w reprezentacji Walii. Dzięki jego bramce podopieczni Ryana Giggsa wygrali mecz przeciwko Słowacji w eliminacjach do Euro 2020. “Czerwone Diabły” muszą stoczyć walkę z czołowymi angielskimi klubami o podpisanie kontraktu z 21-latkiem.

Solskjaer i Mike Phelan wraz z działem rekrutacyjnym pracują nad planem dotyczącym piłkarzy, których chcą w składzie. Dział rekrutacyjny składa się z Marcela Bouta, Jima Lawlora i Micka Courta. Dwaj ostatni byli kluczowymi członkami sztabu sir Aleksa Fergusona, zanim przeszedł on na emeryturę w 2013 roku.

Wkrótce Manchester United ma nadzieję na ogłoszenie dyrektora technicznego, który będzie miał wpływ na potencjalne transfery, jednak menedżer i dział rekrutacyjny zachowa prawo sprzeciwienia się, żeby upewnić się, że każdy piłkarz może być wprowadzony w miejsce innego. Rio Ferdinand jest jednym z wyrażających zainteresowanie pozycją. Matt Judge, szef dział ds. korporacyjnych, jest odpowiedzialny za negocjacje.

Solskjaer rozpoczyna wielką przebudowę składu po zakończeniu sezonu przez “Czerwone Diabły” na szóstej pozycji. Do Ligi Mistrzów zabrakło im pięć puntów, a do tytułu mistrzowskiego zdobytego przez Manchester City stracili 32 punkty.

Poza Jamesem lub innym skrzydłowym, szkoleniowiec klubu z Old Trafford chciałby podpisać umowy z środkowym obrońcą oraz napastnikiem. Zainteresowany jest też wzmocnieniem pozycji lewego obrońcy oraz pomocnika. Manchester United łączony był z Antoinem Griezmannem oraz Matthijsem de Ligtem. Uważa się jednak, że obaj piłkarze zasilą szeregi Barcelony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze