Czworo zawodników Manchesteru United powołanych do reprezentacji Anglii

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Wśród powołanych na finałowy turniej Ligi Narodów znaleźli się Marcus Rashford oraz Jesse Lingard, na Mistrzostwa Europy U-21, bramkarz zespołu U-23, Dean Henderson, natomiast na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet, kapitan drużyny kobiecej, Alex Greenwood.

LIGA NARODÓW UEFA

Gareth Southgate na czerwcowy turniej finałowy Ligi Narodów w Portugalii powołał 23. zawodników. Wśród nich pojawili się Jesse Lingard oraz Marcus Rashford. W porównaniu z wcześniej ogłoszoną szeroką kadrą z 27-osobowego zespołu wypadli James Ward-Prowse, Kieran Tripier, Harry Winks oraz Nathan Redmond.

Jesse Lingard skomentował swoje powołanie na Twitterze: „Zawsze to honor być powołanym do narodowej reprezentacji. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania z moimi przyjaciółmi”. Marcus Rashford dodał kilka zdjęć z oficjalnych treningów reprezentacji, w tym jedno szczególnie widowiskowe.

Pierwsze spotkanie reprezentacja Anglii rozegra w czwartek, 6 czerwca, o godzinie 20:45 polskiego czasu w Guimaraes.

MISTRZOSTWA EUROPY U-21

Po świetnym sezonie i awansie z Shefiiled United do Premier League, Dean Henderson otrzymał powołanie do drużyny, która pod wodzą Aidiego Boothrooyda uda się na turniej do Włoch.

Po otrzymaniu powołania Henderson napisał na Twitterze: „Jestem szczęśliwy, że zostałem wybrany do kadry na finały EURO we Włoszech”. Ponadto dodał zdjęcie z zeszłorocznego turnieju Mistrzostw Świata U-20, z którego przywiózł złoty medal.

Anglicy rozpoczną turniej od meczu z Francją (18 czerwca, 21:00), następnie zmierzą się z Rumunią (21 czerwca, 18:30), a ich ostatnim rywalem grupowym będą Chorwaci (24 czerwca, 21:00).

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ KOBIET

Greenwood jest pierwszą zawodniczką w historii Manchesteru United powołaną do reprezentacji Anglii na turniej finałowy Mistrzostw Świata. O swoim powołaniu dowiedziała się 8 maja, trzy dni przed zwycięstwem w lidze.

Alex Grennwood w ten sposób skomentowała swoje powołanie: ” Jestem zaszczycona i dumna. Marzenia się spełniają”.

Reprezentantki Anglii zaczną turniej meczem ze Szkocją (9 czerwca, 18:00), kolejno spotkają się z reprezentacjami Argentyny (14 czerwca, 21:00) oraz Japonii (19 czerwca, 21:00).

Liczba zawodników „Czerwonych Diabłów” w reprezentacjach Anglii może wzrosnąć do pięciu zawodników, jeśli dołączymy do pozostałych Abbie McManus, która osiągnęła wstępne porozumienie z Manchesterem United, po odejściu z Manchesteru City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze