Getty Images

W środę odbył się finał Ligi Europy, w którym Chelsea pewnie pokonała Arsenal 4-1. Jedną z gwiazd tego spotkania niewątpliwie był Eden Hazard. Z tej okazji Ander Herrera postanowił pochwalić Belga, nazywając go najlepszym piłkarzem, przeciwko któremu przyszło mu grać w Premier League.

Wszystko wskazuje na to, że Belg niedługo opuści stolicę Anglii i przeniesie się do Realu Madryt. Jego pomeczowe wypowiedzi wydają się to potwierdzać.

– Podjąłem decyzję i teraz czekam tak jak wy czy kibice. Wszystkiego dowiecie się w przeciągu kilku dni. Myślę, że to pożegnanie, ale w piłce nożnej nigdy nie wiadomo. Moim marzeniem była gra w Premier League i robiłem to w barwach jednego z największych klubów na świecie. Może to czas na nowe wyzwanie.

Ander Herrera również ma zamiar opuścić Anglię. Najprawdopodobniej przeniesie się on do Paris Saint-Germain. Oglądał on finał Ligi Europy i postanowił podzielić się swoim komentarzem w tej sprawie na swoim Instagramie.

– Po obejrzeniu finału EL mogę tylko powiedzieć, że w ciągu pięciu lat, które spędziłem w Anglii, Hazard był najlepszym piłkarzem, przeciwko któremu przyszło mi grać.

Jose Mourinho czasem dawał Herrerze specjalną rolę “plastra” dla belgijskiego zawodnika. Ta taktyka sprawdziła się świetnie, ponieważ Hazard był zupełnie wyłączony z gry, a Hiszpanowi udało się nawet strzelić bramkę, którą podniósł wynik spotkania na 2-0 w kwietniu 2017 roku.

Dyskusja