Declan Rice: każdy chce zagrać kiedyś w Lidze Mistrzów

The Telegraph Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

20-letni zawodnik grający w West Hamie, Declan Rice, ma za sobą pierwszy sezon w Premier League. Był on na tyle udany, że młodym Anglikiem zainteresowało się wiele klubów ze ścisłej czołówki angielskiej ekstraklasy, w tym Manchester United.

Defensywny pomocnik postanowił odnieść się do plotek łączących go z odejściem z drużyny „Młotów”. Przyznaje, że póki co, w 100% jest skupiony na West Hamie, z którym podpisał nowy kontrakt, jednak nie wyklucza zmiany barw w przyszłości.

– Wiem, że pojawiają się spekulacje. W poprzednim roku podpisałem nowy, pięcioletni kontrakt z West Hamem, zatem w tej chwili skupiam się tylko i wyłącznie na grze w tym zespole. Mam świetne relacje z fanami, kibice mnie kochają a ja ich. Zapewniam, że nie myślę o niczym innym.

– Mam też jednak ambicje, aby zagrać w Lidze Mistrzów. Gdy zaczynasz grać w piłkę nożną, zawsze chcesz grać na szczycie. Chcesz grać w Champions League. Jeśli jesteś piłkarzem i nie chcesz wychodzić na murawę takich rozgrywek, to znaczy, że uprawiasz ten sport bez celu.

Declan Rice za swoją dobrą postawę w minionym sezonie został nagrodzony powołaniem do reprezentacji Anglii na półfinał Ligi Narodów UEFA. Anglik odniósł się do jednego z najbardziej utalentowanych zawodników Holendrów, z którymi przyjdzie mu się mierzyć, jeśli wybiegnie na boisko.

– Taki Frankie de Jong zasłużył, aby trafić do Barcelony. To klasowy gracz, co dało się zauważyć w Lidze Mistrzów. Fantastycznie będzie zagrać przeciwko niemu w Lidze Narodów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze