Getty Images

Na dniach Matthijs de Ligt powinien podjąć decyzję odnośnie swojej przyszłości – donosi “The Telegraph”. Już od dłuższego czasu w mediach pojawiają się doniesienia, że zgodził się on na transfer do FC Barcelony. Manchester United ma nadzieję na pokonanie katalońskiego klubu w wyścigu po holenderskiego obrońcę.

Minionego miesiąca “Telegraph Sport” wyjawił, że Holender nie podpisał jeszcze umowy z FC Barceloną. 19-latek najpierw chciał wygrać Eredivisie oraz puchar KNVB razem z Ajaksem.

Holenderscy eksperci uważają, że zasilenie drużyny Solskjaera byłoby najlepszą opcją dla kariery de Ligta. Młody piłkarz już w wieku sześciu lat, kiedy przybył do akademii Ajaksu, marzył by zostać najlepszym obrońcą na świecie. Istnieje przekonanie, że gra w Anglii bardziej by mu w tym pomogła.

“Czerwone Diabły” czeka tego lata wielka przebudowa. Źródła z otoczenia De Ligta podają, że ta opcja bardziej mu się podoba ze względu na podobną sytuację dwa lata temu w odbudowie drużyny ze stolicy Holandii. W tym samym czasie został kapitanem klubu. Dzięki grze w Anglii poznałby szybszy i bardziej kontaktowy sposób gry. Jest on też na tyle młody, że po 5-6 latach na Wyspach Brytyjskich, wciąż mógłby spróbować gry w Hiszpanii.

Kataloński zespół widzi De Ligta jako następcę Gerarda Pique. Nastolatek zdaje sobie jednak sprawę, że piłkarz Barcelony spędził kilka lat w Manchesterze, przyznając się, że skorzystał jako obrońca na grze w Premier League.

Istnieje prawdopodobieństwo, że w Barcelonie 19-latek nie będzie występował regularnie. Z kapitana Ajaksu Amsterdam zmieniłby się w rezerwowego. Natomiast Manchester United chciałby zbudować nową obronę wokół najbardziej pożądanego nastoletniego piłkarza w Europie.

De Ligt od ponad roku chodzi na lekcje hiszpańskiego, “Telegraph Sport” uważa jednak, że Holender zaczyna wątpić, że transfer do Hiszpanii będzie dobrym wyborem. Wszystkie wątpliwości dają “Czerwonym Diabłom” promyk nadziei, że środkowy obrońca zasili ich szeregi.

– Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość. Jestem spokojny. Patrzę na to jak na wyzwanie i to jest dla mnie najważniejsze. Mam mnóstwo możliwości, a na tę chwilę zastanawiam się nad najlepszą opcją – powiedział holenderskim mediom Matthijs de Ligt.

Dyskusja