Getty Images

Wayne Rooney, były reprezentant Anglii i najskuteczniejszy piłkarz w historii Manchesteru United, ujawnił swoje plany na przyszłość. Mający dziś 33 lata napastnik nie ukrywa, że po zakończeniu kariery zawodniczej chciałby zająć się trenowaniem.

Choć obecnie Rooney broni barw amerykańskiego DC United, w jego piłkarskiej przygodzie liczą się tak naprawdę dwie inne drużyny: Manchester United, dla którego kibiców stał się legendą przez 13 lat pobytu na Old Trafford, a także Everton, w którym się wychował i do którego trafił po opuszczeniu “Czerwonych Diabłów”.

Strzelec 253 bramek w 559 występach w koszulce z diabłem na piersi ma nadzieję, że niebawem uda mu się powrócić na Wyspy Brytyjskie – tym razem jednak już w nieco innej roli.

– Jest Everton i jest Manchester United. Miło byłoby ponownie związać się z którąś z tych ekip – mówił Rooney. – Rodzinę zawsze kocha się bezwarunkowo. Tak właśnie jest w przypadku Evertonu.

– Mam jeszcze dwa lata kontraktu i w zależności od tego jak będę się wtedy czuł, zdecyduję czy chcę nadal grać w piłkę czy nie. Kiedy jednak postanowię zakończyć karierę, moim celem jest od razu zająć się szkoleniem, nieważne na jakim poziomie. Poczekajmy dwa lata, wtedy zobaczę, jakie pojawią się możliwości.

Dyskusja