Włoskie media: Napoli włącza się do walki o pozyskanie Romelu Lukaku

Daily Mail, SportMediaset, La Gazzetta dello Sport, Gianluca di Marzio Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje m.in. “La Gazzetta dello Sport” Napoli włączyło się do walki o pozyskanie napastnika Manchesteru United, Romelu Lukaku. Do tej pory największe zainteresowanie Belgiem miał wyrażać Inter Mediolan.

Jak podaje “Daily Mail” powołując się na źródła z Włoch, wicemistrzowie Serie A są gotowi zapłacić za 26-latka około 62 milionów funtów, co zadowalałoby władze Manchesteru United. Zawodnika chętnie widziałby u siebie menedżer Napoli, Carlo Ancelotti.

Wielkim zwolennikiem belgijskiego napastnika jest także świeżo upieczony szkoleniowiec Interu Mediolan, Antonio Conte. Jak jednak podają zarówno włoskie, jak i angielskie źródła, tutaj największym problemem dla włoskiej drużyny jest cena zawodnika.

Przedstawiciele klubu z Mediolanu mają uważać, że “Czerwone Diabły” żądają zbyt wielkiej sumy za swojego piłkarza. Dlatego też zdaniem włoskiego dziennikarza, Gianluki di Marzio, władze Interu próbują skusić Manchester United transakcją łączoną, w której w drugą stronę mógłby powędrować np. Mauro Icardi. Tutaj jednak zdaniem Di Marzio klub z Old Trafford miał dać jasno do zrozumienia, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Tymczasem zdaniem włoskiego SportMediaset, Romelu Lukaku ma być zdeterminowany, aby dołączyć do Antonio Conte w Interze. Agent piłkarza, Federico Pastorello, miał już nawet ustalić warunki potencjalnego, indywidualnego kontraktu 26-latka. Wciąż jednak brakuje porozumienia między klubami.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze