Getty Images

Nadszedł czas, kiedy wygasają kontrakty zawodników Manchesteru United na wszystkich szczeblach. Powoli zaczyna się krystalizować, jak będą wyglądały drużyny “Czerwonych Diabłów” w nadchodzącym sezonie.

Jeśli chodzi o pierwszy zespół, wiadomo było już od jakiegoś czasu, że swoich kontraktów nie przedłużą Antonio Valencia oraz Ander Herrera. Potwierdzono jednak, że propozycję pozostania na dłużej w klubie otrzymał Juan Mata.

Jeśli chodzi o poziom U-23, klub postanowił wykorzystać możliwość przedłużenia kontraktu z Aidanem Barlowem. Propozycję nowych kontraktów otrzymali również Alex Fojticek, Paul Woolston oraz włoski obrońca Luca Ercolani.

Kilku zawodników, którzy ostatni czas spędzili na wypożyczeniach, będzie musiało poszukać nowego pracodawcy. Regan Poole pomógł Newport Country osiągnąć finał play-offów w League Two. Zak Dearnley, Tom Sang, Callum Whelan, Matty Willock oraz James Wilson również znajdowali się na wypożyczeniu. Przypomnijmy, że Poole oraz Wilson mieli okazję zadebiutować w dorosłej kadrze.

Matthew Olosunde, Tyrell Warren, DJ Buffonge, Callum Gribbin, Millen Baars oraz Joshua Bohui również nie otrzymali propozycji nowego kontraktu. To samo dotyczy bramkarza U-18 Jamesa Thompsona. Jak donosi “Daily Mail”, w przypadku Calluma Gribbina, sam zawodnik z uwagi na spore problemy zdrowotne związane z licznymi i poważnymi urazami, postanowił zakończyć już karierę piłkarską.

Dyskusja