Kolejne wzmocnienia „Czerwonych Diablic”

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Nie tylko męska drużyna Manchesteru United zbroi się przed nowym sezonem. Także w ekipie „Czerwonych Diablic” dochodzi do zmian kadrowych. Po wcześniejszym ogłoszeniu przez klub zakontraktowania gwiazdy reprezentacji Holandii, Jackie Groenen, nowymi podopiecznymi Casey Stoney zostały Abbie McManus i Hayley Ladd.

Klub z Old Trafford oficjalnie poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że obie zawodniczki podpisały przedwstępne umowy o dołączeniu do Manchesteru United od sezonu 2019/2020.

Abbie McManus (na zdjęciu) to urodzona w Prestwich 26-letnia obrończyni, która do tej pory występowała przez wiele lat u lokalnych rywali, a więc w Manchesterze City. Teraz jednak zdecydowała się zmienić otoczenie i dołączyć do „Czerwonych Diablic”.

Zawodniczka „The Citizens” ma na koncie tytuł mistrzowski Women’s Super League, dwa zwycięstwa w Women’s FA Cups oraz dwa tryumfy w Continental Tyres Cups. Od 2018 roku jest reprezentantką Anglii. Ostatnio została uwzględniona przez selekcjonera żeńskiej kadry „Trzech Lwów”, Phila Neville’a, w 23-osobowej kadrze, która weźmie udział w letnich, kobiecych mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane we Francji.

Hayley Ladd to z kolei reprezentantka Walii od 2011 roku. 25-latka w ostatnim czasie występowała w Birmingham City. Swoją profesjonalną karierę zawodniczą rozpoczynała w Arsenalu. Na co dzień gra w środku pomocy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze