Reprezentacje: bramki Romelu Lukaku i Marcusa Rashforda

własne Sebastian Słabosz

Część “Czerwonych Diabłów” w ostatnich dniach reprezentuje swoje kraje na arenie międzynarodowej. Po bramce dla swoich kadr zdobyli Marcus Rashford i Romelu Lukaku.

Marcus Rashford i Jesse Lingard wraz z kolegami z reprezentacji Anglii walczyli w miniony czwartek z kadrą Holandii o awans do finału pierwszej edycji Ligi Narodów. Wszystko dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Garetha Southgate’a, kiedy to Matthijs de Ligt faulował w polu karnym napastnika Manchesteru United. Sędzia podyktował “jedenastkę”, którą na gola zamienił sam poszkodowany.

Później jednak bramki strzelali już tylko Holendrzy. Najpierw znajdujący się ponoć na liście życzeń m.in. Manchesteru United, De Ligt odkupił winy i w 73 minucie doprowadził do wyrównania strzałem głową po rzucie rożnym, dzięki czemu kibice oglądali dogrywkę, w której to fatalnie spisywała się obrona kadry Anglii i ostatecznie po samobójczym trafieniu Kayle’a Walkera oraz golu Quincy’ego Promesa, ekipa “Oranje” wygrała 3:1. Z dobrej strony w tym meczu pokazał się były skrzydłowy “Czerwonych Diabłów”, Memphis Depay.

W meczu o 3. miejsce w finałach Ligi Narodów kadra reprezentacji Anglii zmierzy się ze Szwajcarią, która w drugim półfinale uległa gospodarzom turnieju, ekipie Portugalii.

David de Gea przesiedział z kolei na ławce rezerwowych cały mecz eliminacji do turnieju Euro 2020 pomiędzy Hiszpanią a Wyspami Owczymi. W bramce ekipy “La Furia Roja” wystąpił golkiper Chelsea, Kepa Arrizabalaga. Hiszpanie wygrali to spotkanie 4:1.

Paul Pogba rozegrał z kolei pełne spotkanie w kadrze Francji w meczu eliminacji do turnieju Euro 2020 przeciwko Turcji. Mistrzowie świata z ubiegłego roku ponieśli zaskakującą wyjazdową porażkę w wymiarze 0:2.

W reprezentacji Szkocji 11 minut na placu gry spędził z kolei Scott McTominay, który wraz z kolegami w meczu eliminacyjnym do Euro 2020 pokonał kadrę Cypru 2:1.

Kolejnego gola dla kadry Belgii zdobył za to Romelu Lukaku. Kadra “Czerwonych Diabłów” pewnie pokonała na własnym terenie reprezentację Kazachstanu 3:0. Napastnik Manchesteru United spędził na boisku 72 minuty i zdobył ostatnią z bramek, skutecznie dobijają strzał Driesa Mertensa.

Przeczytaj również:  ESPN: Marcus Rashford nie opuści latem Manchesteru United

Z kolei świeżo upieczony “Czerwony Diabeł”, Daniel James, w minioną sobotę wraz z kadrą Walii podejmował na wyjeździe Chorwację. Aktualni wicemistrzowie świata wygrali to spotkanie 2:1. James spędził na boisku 79 minut, zanim został zmieniony przez Ryana Giggsa.