Getty Images

Manchester United pozostaje zainteresowany usługami Garetha Bale’a jednak nie zamierza płacić 75 milionów funtów jakich oczekuje Real Madryt. Według ostatnich doniesień walijski skrzydłowy może trafić na Old Trafford na zasadzie wypożyczenia.

Zinedine Zidane nie pozostawił Bale’owi żadnych złudzeń i nie widzi dla niego przyszłości na Bernabeu. Do tej pory nie pojawiła się jednak ani jedna oferta, a zarówno Manchester United i Tottenham miały zostać odstraszone ceną podyktowaną przez Los Blancos opiewającą na 75 milionów funtów.

Najświeższe doniesienia sugerują, że Manchester United może spróbować wypożyczyć zawodnika na pełen sezon z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Taki ruch pozwoliłby Realowi Madryt na oszczędzenie nawet 50 milionów funtów, które w innym razie poszłyby na wynagrodzenie Walijczyka, jeśli ten zdecydowałby się pozostać na Bernabeu przez kolejne 2 sezony.

Manchester United jest przygotowany na wysoką opłatę za wypożyczenie czym chcą przekonać Real Madryt na taki ruch. Klub z Madrytu szuka oszczędności na pokrycie pensji nowo przybyłych zawodników, którzy mają odświeżyć szatnię Realu po tym, jak w zeszłym sezonie zespół zajął dopiero 3 miejsce w lidze tracąc do Barcelony aż 19 punktów.

Zidane po zakontraktowaniu Edena Hazarda z Chelsea próbuje wymusić transfer Walijczyka w ramach przebudowy zespołu, w którym dla Garetha Bale’a ma nie być już miejsca. Sam skrzydłowy nie chce się z tym faktem pogodzić, dlatego jego przejście do Manchesteru United wydaje się wątpliwe, pamiętając, że klub z Old Trafford nie będzie grał w przyszłym sezonie w Champions League.

Manchester United sonduje możliwość sprowadzenia Walijczyka na Old Trafford od wielu lat, ale nie zamierza iść na rękę Realowi Madryt, który stara się odzyskać jak największą sumę z 90 milionów funtów jakie zapłacili za skrzydłowego 6 lat temu.

Przeczytaj także:  15-letni szkocki napastnik na testach w Man Utd

Bale wygrał Champions League 4 razy, a w zeszłym roku został również wybrany zawodnikiem spotkania. Do tego dorzucił Mistrzostwo La Liga. Podczas 6 letniego pobytu na Santiago Bernabeu frustrował kibiców ciągłymi kontuzjami, co bez wątpienia ostudza entuzjazm włodarzy Manchesteru United do wydawania na niego wielkich pieniędzy.

Na ich niekorzyść działa fakt, że są zdesperowani by ściągnąć na Old Trafford wielkie nazwisko i Gareth Bale może się okazać jedyną gwiazdą na rynku, której transfer jest w ogóle możliwy.

Jego kontrakt wynoszący 480,000 funtów tygodniowo został podpisany w 2016 roku i jest ważny jeszcze przez kolejne 3 lata. Wypożyczenie sprawiłoby, że Bale wraz z Alexisem Sanchezem staliby się najlepiej opłacanymi zawodnikami w klubie.

Manchester United dopiero co zakontraktował innego walijskiego skrzydłowego Daniela Jamesa za 15 milionów funtów, ale ściągnięcie jego rodaka miałoby być symbolem ambicji klubu, który mimo czterech managerów nie był w stanie sięgnąć po mistrzostwo Anglii od sześciu lat kiedy to na emeryturę odszedł sir Alex Ferguson.

Dyskusja