Reuters

Saga transferowa z odejściem Paula Pogby w “sezonie ogórkowym” nabiera rozpędu. Jak informuje ESPN, włodarze Manchesteru United robią wszystko, by uniknąć ewentualnego zaskoczenia w związku z odejściem Francuza i monitorują sytuację dwóch klasowych zawodników z Premier League.

Karuzela nakręciła się, gdy gruchnęła informacja, jakoby Juventus wyraził zainteresowanie usługami Pogby, który z kolei nie ma nic przeciwko zmianie barw klubowych. Środkowy pomocnik “Czerwonych Diabłów” nie jest zadowolony z faktu, że klub nie będzie występował w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Oficjalne stanowisko klubu brzmi wyraźnie: Pogba nie jest na sprzedaż. Francuz co prawda ma kontrakt ważny do 2021 roku, natomiast z informacji ESPN wynika, że włodarze są skłonni rozważyć oferty opiewające na nieco więcej, niż 89 milionów funtów, które wyłożono za Pogbę w 2016 roku.

Ewentualne odejście Francuza z pewnością pociągnie za sobą konsekwencje w postaci obowiązku zakontraktowania zastępcy. Jak podaje ESPN, w gre wchodzą tylko dwaj piłkarze: Christian Eriksen oraz James Maddison. Pierwszy z nich dotarł do finału Ligi Mistrzów ze swoim Tottenhamem i jest otwarty na zmianę barw klubowych. Maddison nie ma nic przeciwko zmianie pracodawcy, jednak jego dobra forma zaowocowała pojawieniem się konkurencji, która również widzi młodego Anglika w swoim składzie.

Dyskusja