Getty Images

Szkoleniowiec reprezentacji Walii Ryan Giggs postanowił udzielić kilka rad młodemu Danielowi Jamesowi. Przede wszystkim zaleca, aby skrzydłowy cieszył się wyzwaniem, które go czeka oraz aby pozostał sobą.

Wypowiadając się przed meczem kwalifikacyjnym do Euro 2020 z Chorwacją, Ryan Giggs zdradził, jak James poradził sobie ze śmiercią swojego ojca w zeszłym miesiącu. Wypowiedział się również na temat jego transferu.

– Jestem pewien, że fani United będą go wspierać i cieszyć się jego grą. Myślę, że ta sytuacja jest korzysta dla wszystkich – dla Dana, dla Manchesteru United oraz dla Swansea, ponieważ ubili dobry interes. Trafił do największego klubu na świecie, więc chciałem mu przekazać, aby cieszył się tym wyzwaniem i nie próbował udawać kogoś innego. Aby pozostał sobą. Wtedy wszystko będzie w porządku.

Daniel James po przejściu do Manchesteru United stał się pierwszym nabytkiem Ole Gunnara Solskjaera. Przerwał nawet swoje przygotowania do spotkań reprezentacji, aby udać się do Carrington na badania medyczne.

– Dan ma się dobrze. Wyglądał obiecująco na treningach i cały czas się rozwija. Oczywiście po tragicznych wieściach w sprawie jego ojca musieliśmy się dostosować do zaistniałej sytuacji. Wrócił do domu, ale wszystko jest w porządku. Zapewnił mnie, że jest gotowy do gry.

– Nikt nie chce, aby piłkarz był przytłoczony psychicznie, więc jeśli uda się to poukładać, korzystamy na tym i my i zawodnicy. Manchester United pozyskuje fantastycznego i perspektywicznego gracza.

Niesamowity sezon Daniela Jamesa sprawił, że ze Swansea przeniósł się do Manchesteru United, a także stał się istotnym ogniwem reprezentacji Walii. Strzelił jedynego gola w zwycięskim spotkaniu swojej drużyny ze Słowacją, a teraz czekają go kolejne wyzwania.

Dyskusja