Getty Images

Jak donosi stacja Sky Sports zarówno Manchester United, jak i Manchester City chcą pozyskać środowego obrońcę reprezentacji Anglii i Leicester City, Harry’ego Maguire’a.

Ole Gunnar Solskjaer chce przed nowym sezonem wzmocnić kilka newralgicznych pozycji w swoim zespole. Po dodaniu do siły ofensywnej skrzydłowego Swansea City, Daniela Jamesa, teraz władze “Czerwonych Diabłów” próbują skompletować transfery w defensywie, w tym pozyskać środkowego obrońcę.

Do tej pory głównym celem transferowym na tę pozycję, zdaniem mediów, miał być kapitan Ajaksu Amsterdam, Matthijs de Ligt. Choć 19-latek nie ogłosił jeszcze swojej decyzji, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie, w ostatnich dniach szanse transferu reprezentanta Holandii na Old Trafford miały znacząco zmaleć. Jednym z faworytów do jego pozyskania ma być teraz ekipa Paris Saint-Germain.

Tymczasem stacja Sky Sports podaje, że oba kluby z Manchesteru będą w najbliższym czasie próbować przekonać Leicester City do sprzedaży Harry’ego Maguire’a, co z kolei może sugerować, że faktycznie na Old Trafford zaniechano dalszych starań o pozyskanie De Ligta.

“Lisy” mają być niechętne na pomysł sprzedaży 26-latka i jedynie oferta rzędu 80 milionów funtów mogłaby przekonać mistrza Anglii z 2016 roku do takiego ruchu. To jednak oznaczałby rekordowy transfer środkowego obrońcy, który do tej pory należy do Virgila van Dijka, gdy ten przenosił się do Liverpoolu z Southampton.

Pep Guardiola ma ponoć widzieć w defensorze Leicester City zastępcę dla odchodzącego z Etihad Stadium kapitana klubu, Vincenta Kompany’ego. Z kolei Ole Gunnar Solskjaer po prostu szuka wyraźnego wzmocnienia tej formacji.

Zdaniem Sky Sports w przypadku niepowodzenia w sprowadzeniu Maguire’a, “Czerwone Diabły” uwagę mają przerzucić na defensora Napoli, Kalidou Koulibaly’ego.

Maguire’a, zdaniem wielu angielskich mediów, zeszłego lata chciał pozyskać m.in. Jose Mourinho, ale wówczas na przeszkodzie miały ponoć stanąć władze klubu z Old Trafford, które nie chciały narażać się na wydatek bliski 70-75 milionów funtów za środkowego obrońcę.

Zainteresowanie ze strony Manchesteru United Harry’m Maguire’em, a także prawym obrońcą Crystal Palace, Aaronem Wan-Bissaką, potwierdza również m.in. dziennikarz BBC, Simon Stone, który jednak dodaje, że do ewentualnego transferu na Old Trafford któregokolwiek z tej dwójki jeszcze daleka droga.

Dyskusja