Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Węgier, Marco Rossi, przyznał przed nadchodzącym wtorkowym spotkaniem z Walią w ramach eliminacji do turnieju Euro 2020, że nowy nabytek Manchesteru United, Daniel James, swoją szybkością przypomina mu Usaina Bolta i Brazylijczyka Ronaldo.

– James poprzez swoją szybkość biegu przypomina mi Usaina Bolta. Być tak szybkim, jak on to naprawdę coś niewiarygodnego. W ostatnich latach nie przypominam sobie zawodnika, który zrobiłby na mnie takie wrażenie – mówił Rossi.

– Jego przyśpieszenie i umiejętności są tak szczególne, że nie ma w tym nic dziwnego, że kupił go Manchester United. W przeszłości grałem przeciwko jednemu bardzo szybkiemu piłkarzowi, który według mnie był najlepszym piłkarzem po Diego Maradonie – Ronaldo.

– Oczywiście Brazylijczyk był znany nie tylko ze swojej szybkości, ale ze wszystkiego. Jego przyśpieszenie wyglądało podobnie jak to u Jamesa. Choć oczywiście na tę chwilę umiejętności obu piłkarzy są nieco inne – dodał.

We wtorkowy wieczór Daniel James po raz kolejny będzie miał okazję reprezentować Walię na arenie międzynarodowej. Po sobotniej wyjazdowej porażce 1:2 z Chorwacją, teraz podopiecznym Ryana Giggsa przyjdzie się zmierzyć właśnie z kadrowiczami powołanymi przez Marco Rossiego.

Dyskusja