Getty Images

Regan Poole to jeden z 15 zawodników, którzy wraz z końcem czerwca br. oficjalnie przestaną posiadać status piłkarza Manchesteru United. Grający na środku obrony młodzieżowy reprezentant Walii był jednym z graczy rezerw “Czerwonych Diabłów”, któremu jeszcze nie tak dawno wróżono karierę na Old Trafford.

20-latek zadebiutował w dorosłej drużynie klubu z Old Trafford jeszcze w sezonie 2015/2016, kiedy zespół prowadził Louis van Gaal. Minione rozgrywki spędził na wypożyczeniu w League Two, w drużynie Newport County. Jak sam przyznaje spodziewał się, że Manchester United nie zaproponuje mu przedłużenia dotychczasowej umowy.

– To nie była dla mnie niespodzianka. Spodziewałem się tego, co się wydarzyło, ale mimo to kochałem każdą minutę spędzoną w tym klubie. Gra w nim rozwinęła mnie jako piłkarza – mówił Poole.

– Wciąż pozostaję tym samym piłkarzem. Moje cele są takie same i wciąż czuję, że jestem w stanie przebić się do dorosłej reprezentacji Walii. Miejmy więc nadzieję, że teraz zrobię krok w przód i to mi pomoże – dodał.

W ostatnich dwóch sezonach Poole rozegrał 50 spotkań na poziomie seniorskim podczas wypożyczeń do Northampton Town i wspomnianego już wcześniej Newport County. Jak sam przyznaje nie wie jeszcze, gdzie będzie grał w przyszłych rozgrywkach.

– Nie myślałem jeszcze o tym, co stanie się dalej, ale wiem, że kilka klubów jest mną zainteresowanych. Każdy piłkarz chce przede wszystkim grać, więc będę musiał wziąć pod uwagę to, co będzie dla mnie najlepsze. Będę chciał wybrać klub, w którym będę grał w każdym meczu sezonu – dodał.

Dyskusja