“Daily Mail”: Man Utd nie zatrudni latem dyrektora sportowego

Daily Mail, Sky Sports sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi “Daily Mail”, coraz bardziej przeciąga się w klubie z Old Trafford sprawa zatrudnienia dyrektora sportowego/technicznego, który byłby łącznikiem pomiędzy menedżerem drużyny, a jego władzami.

W ostatni czasie “Czerwone Diabły” intensywnie szukały kandydata na wspomniane stanowisko. Potencjalnie wymieniano wiele nazwisk byłych zawodników klubu z Old Trafford, jak chociażby Darrena Fletchera, Patrice’a Evrę czy Rio Ferdinanda. Istnieje przekonanie, że władze Manchesteru United chciałyby postawić na kogoś, kto zna tę drużynę i rozumie jej potrzeby. Jednak osoba ta swoje biuro będzie miała prawdopodobnie w dzielnicy Mayfair w Londynie.

Czas jednak upływa, a mimo to wciąż nie podano, kto miałby przejąć rolę pierwszego w historii klubu dyrektora sportowego, czy też nazywanego inaczej dyrektora technicznego. Coraz więcej wskazuje na to, że głównym człowiekiem odpowiedzialnym za transfery drużyny w obecnym oknie transferowym ponownie będzie Ed Woodward.

Tym bardziej, że “Czerwone Diabły” w środę potwierdziły już swój pierwszy letni transfer. Jego bohaterem został skrzydłowy Swansea City, Daniel James. Transfer ten tradycyjnie negocjowany był przez najbliższego współpracownika Eda Woodwarda, Matta Judge’a. Z kolei wiceprezes wykonawczy Manchesteru United sformalizował umowę z 21-letnim zawodnikiem.

Aktywny udział przy przeprowadzania transferów ma także Ole Gunnar Solskjaer oraz jego asystent, Mike Phelan. Ponadto swój głos w tej sprawie mają również szef skautów w klubie z Old Trafford – Jim Lawlor oraz Mick Court. Obaj panowie pracowali wcześniej także dla sir Aleksa Fergusona, analizując potencjalne cele transferowe Szkota.

Ponadto wpływ na politykę transferową Manchesteru United ma mieć także szef rozwoju młodzieży w klubie z Old Trafford, John Murtagh oraz Marcel Bout – szef globalnego skautingu “Czerwonych Diabłów”. Weto w każdej sprawie dotyczącej transferów ma ponoć jedynie trzech ludzi – Ole Gunnar Solskjaer, Mike Phelan i Ed Woodward.

Angielskie media donoszą, że po sprowadzeniu Daniela Jamesa, ludzie odpowiedzialni za transfery na Old Trafford skupiają się teraz na dopięciu umów z Aaronem Wan-Bissaką z Crystal Palace oraz Harrym Maguire’em z Leicester City, z którym to wcześniej w Hull City miał okazję pracować Mike Phelan.

Wątpliwości “Daily Mail” dotyczące szybkiego zatrudnienia dyrektora sportowego/ technicznego w klubie z Old Trafford podziela także stacja Sky Sports, której zdaniem nawet jeżeli ktoś zostanie zatrudniony w Manchesterze United na to stanowisko przed rozpoczęciem nowego sezonu, to tego lata będzie miał znikomy wpływ na politykę transferową drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze