Getty Images

Jak przekazuje włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio, to prawdopodobnie Paris Saint-Germain wygra ostatecznie walkę o pozyskanie rozchwytywanego w ostatnich tygodniach kapitana Ajaksu Amsterdam, Matthijsa de Ligta.

Zdaniem dziennikarza, agent piłkarza, Mino Raiola, ma przebywać w Paryżu i rozmawiać z przedstawicielami mistrza Francji na temat indywidualnych warunków umowy dla 19-letniego Holendra. Sprawa może rozstrzygnąć się nawet w ciągu najbliższych 48 godzin.

W rozmowach ma uczestniczyć dyrektor sportowy PSG, Antero Henrique, który jednak niebawem ma zostać zastąpiony przez powracającego z Milanu do Paryża Leonardo i zdaniem RMC, to właśnie transfer Holendra ma być symbolem powrotu Brazylijczyka do mistrza Francji.

Oferta Manchesteru United za 19-latka miała zostać odrzucona przez samego zawodnika i jego agenta. Z kolei Juventus oraz Barcelona, które musiałyby się liczyć z wydatkiem rzędu 80 milionów euro, w celu zakupu Holendra, najpierw musiałyby kogoś sprzedać. W tej sytuacji, zdaniem Di Marzio, najprawdopodobniej De Ligt trafi do PSG.

Ułatwieniem ma być też tutaj fakt, że wspomniany wcześniej Mino Raiola, po tym jak w maju br. otrzymał 3-miesięczne zawieszenie przez FIFĘ w kwestii dokonywania transferów, odwołał się od tej decyzji do Sportowego Sądu Arbitrażowego i póki co kara ta miała zostać oddalona.

Z kolei “Evening Standard” już informuje o tym, że Manchester United pogodził się z tym faktem i zmienił kierunek transferowy, jeżeli chodzi o wzmocnienie linii defensywy. “Czerwone Diabły” mają być ponoć gotowe na wydatek rzędu 130 milionów funtów, które miałby zostać zainwestowane w Harry’ego Maguire’a z Leicester City i Aarona Wan-Bissakę z Crystal Palace.

Dyskusja