Getty Images

Nemanja Matić uważa, że on oraz jego koledzy z Manchesteru United muszą podejść do nadchodzącego sezonu z pozytywnym nastawieniem i już od pierwszej kolejki dać z siebie wszystko.

Chociaż może się wydawać, że dopiero co zakończyły się poprzednie rozgrywki, to już w czwartek poznamy terminarz na kolejny. A pierwszy przedsezonowy mecz, w którym Manchester United zmierzy się z Perth Glory w Australii odbędzie się za cztery tygodnie.

Jako jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze, Nemanja Matić wierzy, że rozpoczęcie sezonu z pozytywnym nastawieniem będzie kluczowe, jeśli chce się liczyć na walkę o najwyższe cele.

– Myślę, że potrzebujemy skupienia od pierwszego dnia. Musimy przygotować się psychicznie na to co nas czeka w nadchodzącym roku. Trzeba myśleć pozytywnie. Chcemy wygrywać trofea, więc każdy musi być gotowy.

Obecnie Matić cieszy się przerwą od piłki nożnej, ponieważ nie bierze udziału w meczach reprezentacji. 30-latek przyznaje jednak, że ciężko jest zupełnie odciąć się od piłki nożnej, nawet w trakcie wakacji.

– Piłka nożna to moje życie, więc nie mogę nagle przestać o niej myśleć. Przez większą część dnia myślę o piłce nożnej, resztę czasu poświęcam rodzinie. To jest coś, co trwa u mnie od piątego roku życia. Nawet w lecie gram w piłkę ze swoim synem, a także z bratem.

Były zawodnik Chelsea przygotowuje się do swojego trzeciego sezonu w barwach “Czerwonych Diabłów”. Jak przyznaje, nie może się już do czekać momentu ponownego spotkania z kolegami z zespołu.

– Atmosfera jest zawsze świetna. Jednak w zeszłym roku odbywały się mistrzostwa świata i nie mieliśmy tyle czasu na odpoczynek. Teraz będziemy mieć więcej czasu wolnego, więc zaczniemy przygotowania w świetnych humorach.

– Brałem udział w wielu ciężkich przygotowaniach przedsezonowych, zwłaszcza kiedy grałem w Serbii. Mieliśmy tam staromodnych trenerów, którzy kazali nam spędzać miesiąc bez piłki, tylko biegając. Nie wydaje mi się, aby Ole miał podobne pomysły.

Po przygotowaniach przedsezonowych czeka nas oczywiście start Premier League. Niedługo “Czerwone Diabły” dowiedzą się, z kim przyjdzie im się zmierzyć na początku. Matić uważa, że nie ma znaczenia, kto będzie pierwszym rywalem, przyznaje jednak, że bardzo chciałby rozpocząć sezon na Old Trafford.

– Nie mogę się doczekać tego sezonu. Nie będę się jednak specjalnie przyglądał losowaniom, bo musimy być gotowi na każde spotkanie. Zawsze najważniejszy jest najbliższy mecz. Kiedy więc podadzą kalendarz, skupimy się na pierwszym spotkaniu. Gdy je skończymy, pomyślimy o następnym. W piłce nożnej nie powinno się myśleć o meczach, które będą później. Musisz się skupić na najbliższym wyzwaniu.

– Zawsze lepiej jest zacząć w domu, przed własnymi kibicami. Jednak sezon jest długi i nie mamy na to wpływu. Oczywiście jednak, zawsze dobrze jest zacząć na Old Trafford.

Dyskusja