Sky Sports

Po minionym sezonie Premier League niejasna stała się sytuacja klubowa Davida de Gei. Hiszpan jeszcze przez rok ma ważną umowę z Manchesterem United i nie wiadomo, czy pozostanie on w klubie z Old Trafford. Władze “Czerwonych Diabłów” w najbliższym czasie zamierzają przedstawić mu ostateczną propozycję podpisania nowej umowy.

“The Telegraph” donosi, że Davidowi de Gei wkrótce zostanie przedstawiona nowa propozycja podpisania nowego kontraktu. Olbrzymie zainteresowanie Hiszpanem wyraża m.in. Paris Saint-Germain, które jest gotowe zaoferować mu znacznie lepszy kontakt niż klub z Old Trafford.

Podobno władze dwudziestokrotnego mistrza Anglii upierają się, że hiszpański bramkarz nie zostanie sprzedany tego lata, pomimo zagrożenia utraty go za darmo w przyszłym sezonie.

Choć od 18 miesięcy negocjacje z De Geą zmierzają donikąd, klub chce zatrzymać 28-latka i rozważa nową propozycję, aby zakończyć impas. Obecna umowa gwarantuje Hiszpanowi zarobki w wysokości 240 tys. funtów tygodniowo. Hiszpan jest niezadowolony z tak dużej różnicy między jego płacą a płacą Alexisa Sancheza i chciałby zarabiać podobne pieniądze. Na tym etapie jeszcze nie jest jasne, ile klub z Old Trafford jest w stanie zaoferować golkiperowi reprezentacji Hiszpanii.

Pod koniec zeszłego sezonu forma De Gei uległa znacznemu pogorszeniu. Hiszpan popełnił wiele błędów, które przeszkodziły “Czerwonym Diabłom” w walce o zajęcie miejsca w czołowej czwórce. Mimo tego, Ole Gunnar Solskjaer wciąż widzi w bramkarzu kandydata na lidera zespołu oraz przyszłego kapitana.

Według ostatnich doniesień medialnych przy ewentualnym odejściu Davida de Gei z Old Trafford, jego następcą miałby zostać Jan Oblak. Mniej zaufane źródła wskazują także na Andreę Onanę z Ajaksu Amsterdam.

Dyskusja