The Mirror

Od kiedy Cristiano Ronaldo opuścił Manchester United, piłkarze, którzy przejęli po nim koszulkę z numerem “7” strzelili łącznie 15 bramek. Dziennikarz “Daily Mail”, Peter Rutzler, w swoim artykule przedstawił historię tego numeru od odejścia Portugalczyka z Old Trafford.

Artykuł Petera Rutzlera – zapis oryginalny

Odejście Cristiano Ronaldo z Manchesteru United 10 lat temu wywołało wielki szok na całym świecie i pozostawiło niezatartą plamę na słynnej koszulce z numerem “7”.

Portugalski supergwiazdor, który pięciokrotnie wygrał Ligę Mistrzów oraz pięć razy zdobył Złotą Piłkę, podczas swojego sześcioletniego pobytu na Old Trafford w 196 spotkaniach ligowych strzelił 84 bramki.

Jednak, od kiedy odszedł do Realu Madryt, ci którzy przejęli po nim – także po takich legendach jak: George Best, Bryan Robson, David Beckham i Eric Cantona – “siódemkę”, zdołali razem strzelić 15 goli.

AFP/Getty Images
Getty Images
Ian Hodgson

Michael Owen, Antonio Valencia, Angel di Maria, Memphis Depay oraz obecnie grający z tym numerem, Alexis Sanchez przeobrazili sławny numer w przeklętą koszulkę, notując średnią 1,5 bramki na sezon.

Pierwszy następca Ronaldo, były gracz Liverpoolu, Realu Madryt oraz Newcastle, Owen ma mizerne statystyki, jednak przy kolejnych graczach z tym numerem, wydaje się wybitnym strzelcem.

Owen, pomiędzy 2009 a 2011 rokiem, w 31 występach w Premier League, strzelił pięć bramek.

Po nim nadszedł Valencia, sprowadzony z Wigan w 2009 roku, jako następca Ronaldo, jednak wtedy grał z numerem “25”. Dopiero w sezonie 2012/2013 przejął numer “7”. W 30 spotkaniach strzelił jedną bramkę.

To był tylko o dwie bramki gorszy wynik, od Angela di Marii, który został zakupiony rok później za 59,7 miliona funtów.

Getty Images
Man Utd via Getty Images
Getty Images

Po di Marii nastąpił kolejny strzelec, Memphis Depay, który podczas sezonu 2015/2016, zanim odszedł do Lyonu, w 29. meczach ligowych, strzelił dwie bramki.

Kolejny właściciel numeru, Alexis Sanchez, kontynuuje fatalny trend, mając do tej pory trzy bramki, podczas już swojego półtorarocznego pobytu w Manchesterze.

Już głośno oczekuje się, że Sanchez, który zarabia na Old Trafford 500 tysięcy funtów tygodniowo, zostanie sprzedany tego lata, po tym, jak po transferze z Arsenalu nie spełnił, pokładanych w nim oczekiwań.

Jego odejście sprawi, że koszulka z numerem “7” znów będzie dostępna, jednak przychodzący na Old Trafford nowy talent, powinien pomyśleć, zanim wskoczy w starą koszulkę Ronaldo.

Dyskusja