Getty Images

Agent Matthijsa de Ligta, Mino Raiola, odniósł się do ostatnich medialnych doniesień, jakoby przebywał w Paryżu w celu finalizacji transferu kapitana Ajaksu Amsterdam do ekipy Paris Saint-Germain. Włoski agent piłkarski określił te informacje jako “klasyczny fake news”.

Raiola w ostatnich dniach został sfotografowany z jednym z dziennikarzy w stolicy Francji, co od razu uruchomiło w mediach spekulacje dotyczące przenosin De Ligta do PSG. Agent zawodnika zaprzecza jednak tym doniesieniom.

– To klasyczny przykład “fake newsa”. Moja fotografia w Paryżu z francuskim dziennikarzem? Zapytał mnie czy możemy sobie razem zrobić zdjęcie, ale nawet nie wiedziałem kim jest ten dżentelmen. Nigdy z nim nie rozmawiałem – wyjaśniał.

Raiola, który jest także agentem m.in. Zlatana Ibrahimovicia i Paula Pogby, w maju br. otrzymał od Włoskiej Federacji Piłkarskiej trzymiesięczne zawieszenie w zakresie uprawianego przez siebie zawodu.

Niedługo potem FIFA rozszerzyła ten zakaz na cały świat. Kara ta została jednak wstrzymana na czas postępowania sądu w tej sprawie, po złożeniu apelacji przez Raiolę do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Szwajcarii (CAS).

Dyskusja