Getty Images

Jak podaje “Daily Mail”, beniaminek Premier League, ekipa Sheffield United, jest jednym z klubów, który złożył ofertę kontraktu Antonio Valencii. Ekwadorczyk wraz z końcem czerwca br. oficjalnie przestanie posiadać status piłkarza Manchesteru United i stanie się wolnym zawodnikiem.

Pełniący ostatnio rolę kapitana “Czerwonych Diabłów” 33-latek, nie otrzymał od klubu z Old Trafford oferty przedłużenia umowy i po 10 lat spędzonych w zespole, latem będzie szukał nowego pracodawcy. Miniony sezon nie może zaliczyć do udanego, bowiem jego zdecydowaną większość spędził na leczeniu różnych urazów.

Chętnych na zatrudnienie Antonio Valencii ponoć nie brakuje, bowiem oprócz wspomnianego Sheffield United, 33-latek miał także otrzymać oferty gry z kilku klubów MLS, a także z Ekwadoru.

Obecnie zawodnik przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej, która przygotowuje się do rozpoczynającego się niebawem turnieju Copa America. W związku z tym mało prawdopodobne jest, abyśmy poznali nowy klub Valencii przed zakończeniem udziału Ekwadoru w tych rozgrywkach.

Dyskusja