fcbarcelona.com

Ansu Fati na co dzień występuje w zespole U-19. Borussia Dortmund, AS Monaco oraz Nice, również chciałyby sprowadzić 16-latka, któremu z dniem 30 czerwca skończy się kontrakt w Barcelonie.

Manchester United oraz Newcastle United zwróciły się już do agenta Ansu Fatiego. 16-latek był czołowym strzelcem Barcelony U-19, która w UEFA Youth League dotarła do półfinału. Kontrakt Fatiego w Barcelonie wygasa 30 czerwca i mógłby zostać pozyskany za minimalną opłatę transferową, zgodnie z przepisami FIFA o wynagrodzeniu szkoleniowym.

Borusia Dortmund – która skutecznie wprowadziła strategię wprowadzania do pierwszej drużyny, elitarnych zawodników z Akademii, jak np. Christiana Pulisicia czy Jadona Sancho – już złożyła ofertę Ansu. Również AS Monaco i Nice kontaktowały się z młodym zawodnikiem.

Zainteresowanie Fatim przez Manchester United jest spowodowane chęcią poprawienia rekrutacji na poziomie młodzieżowym. Kierownicy seniorskich drużyn czują, że “Czerwone Diabły” są w tyle za rywalami krajowymi i europejskimi pod względem wyłapywania i tworzenia piłkarzy, którzy kiedyś mogliby się stać gwiazdami Ligi Mistrzów.

Barcelona zaproponowała 16-latkowi nowy, trzyletni kontrakt. Jednak zarówno Ansu, jak i jego ojciec wydają się niezadowoleni z wynagrodzeń finansowych oraz ścieżki rozwoju w klubie z Katalonii, które zostały w nim zawarte.

Ansu, który w październiku skończy 17 lat, uważa, że jest już gotowy, by w nadchodzącym sezonie, zacząć przygodę w piłce seniorskiej i poprosił o przesunięcie do Barcelony B. “Blaugrana” jednak wolałaby, żeby spędził jeszcze jeden rok w zespole U-19.

Fati jest nominalnym lewoskrzydłowym. Na tej pozycji zaczął 6 z 9 meczów w UEFA Youth League w zeszłym sezonie, strzelając 4 bramki, w tym dwie w półfinałowym spotkaniu z Chelsea zakończonym remisem 2:2. Ostatecznie to “The Blues” awansowali do finału, pokonując Barcelonę w karnych. W krajowych rozgrywkach, jego szybkość i umiejętność dryblingu dały 15 bramek w 29 meczach.

Ansu Fati urodził się w Gwinei-Bissau, jednak wychowywał się w Hiszpanii. 16-latek złożył już wniosek o przyznanie obywatelstwa w Unii Europejskiej i jego ojciec oczekuje, że przed końcem lipca zostanie ono przyznane. W momencie uzyskania dokumentów nastolatek będzie mógł przyjąć oferty z Anglii, Francji, Niemiec lub Włoch.

Jak donoszą źródła z otoczenia 16-latka, Ansu chciałby kontynuować swoją karierę w Barcelonie, jednak tylko w przypadku spełnienia przez klub jego warunków.

Dyskusja