Action Images via Reuters

Belg jest na szczycie listy życzeń nowego trenera Interu Mediolan, Antionio Conte. Sam zainteresowany również chciałby opuścić Old Trafford tego lata.

Jak podaje “Gazzetta dello Sport” napastnik Manchesteru United zaakceptował już wstępne warunki umowy. Według nich Belg do 2024 roku zarobi na San Siro 6,6 miliona funtów, plus dodatkowe bonusy.

Negocjacje pomiędzy klubami wciąż trwają. Manchester United chce za swojego napastnika minimum 62 miliony funtów. 26-latek wydaje się być przekonany co do swojego transferu, od kiedy po przyjściu Ole Gunnara Solskjaera, pierwszym wyborem trenera stał się Marcus Rashford.

– Zawsze byłem wielkim fanem włoskiej ligi. Od zawsze marzyłem o grze w dwóch ligach – angielskiej Premier League i włoskiej Serie A. Serie A jest moją drugą ulubioną ligą. Kocham Włochy. Wraz z transferem Ronaldo, myślę, że włoska liga zaczyna się odradzać – powiedział “Sport Mediaset” Lukaku.

– Przyjście Antonio Conte do Interu to świetna rzecz, ponieważ dla mnie to najlepszy trener na świecie. On wie, co on nim myślę. Nie jestem człowiekiem, który lubi rozmawiać o swoich osobistych relacjach z trenerami, ale wiecie, jestem zawodnikiem Manchesteru United i muszę szanować swój klub.

“Czerwone Diabły” chcą w tym okienku przebudować zespół, dlatego włodarze klubu z Old Trafford mogą być skłonni, sprzedać swojego zawodnika, by zwiększyć fundusze na cele transferowe Solskjaera.

Dyskusja