Getty Images

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu zawiesił ogólnoświatowy zakaz pośredniczenia przy dokonywaniu transferów przez Mino Raiolę. Kara została nałożona przez FIFA. Jej zawieszenie nie dotyczy Włoch, w których Raiola nadal nie będzie mógł przeprowadzać transakcji na niwie biznesowej.

51-latek w “swojej stajni” ma wielu piłkarzy światowej klasy m.in. Paula Pogbę, Mario Ballotellego, Zlatana Ibrahimovicia czy Matthijsa De Ligta. Włoski Związek Piłki Nożnej nałożył na Raiolę zakaz wykonywania zawodu agenta przez 3 miesiące. Napomnienie było pokłosiem ogólnoświatowego zakazu nałożonego na rzeczonego Holendra przez FIFĘ.

Początkowo odwołania Raioli były odrzucane, jednakże w środę CAS poinformował, że piłkarski opiekun Paula Pogby może wrócić do pracy. Wyjątkiem są Włochy, gdzie kara została już zatwierdzona. Poniżej treść oficjalnego oświadczenia:

– Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu zarejestrował pilną prośbę futbolowego pośrednika, Carmine’a “Mino” Raioli, o odwołanie decyzji podjętej przez Komitet Arbitrażowy FIFA w dniu 29. maja 2019 roku, która potwierdziła wcześniejszy werdykt Komisji Dyscyplinarnej FIFA – czytamy w oświadczeniu CAS.

Z dalszej części komunikatu dowiadujemy się, że na czas dokończenia procedury, Raiola może swobodnie pracować wraz z zawodnikami, których reprezentuje, jednak nie może składać podpisów pod umowami zawartymi z włoskimi klubami. Jeśli nie stanie się nic nieoczekiwanego, to w lipcu zawieszenie kary wejdzie w życie na stałe.

Dyskusja