Getty Images

Matty Willock jest jednym z 15 zawodników Manchesteru United, z którym klub z Old Trafford nie przedłużył umowy i która wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku. 22-latek znalazł już jednak nowego pracodawcę, a została nim występująca w League One ekipa Gillingham.

Willock ostatni sezon spędził na wypożyczeniu najpierw w szkockim St Mirren, a następnie w Crawley Town. Teraz swoją piłkarską karierę będzie kontynuował na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Zachwytu z pozyskania 22-latka nie ukrywał menedżer Gillingham FC, Steve Evans.

– Matty jest zdolny do wielkich rzeczy i muszę przyznać, że pozostawiliśmy w polu kilka bardzo znaczących klubów z Championship, które były zainteresowane jego pozyskaniem – mówił Evans.

– Jest wybitnym talentem. Podczas mojego dotychczas krótkiego okresu pracy w roli menedżera, to jest transfer, który ekscytuje mnie najbardziej, biorąc pod uwagę jego umiejętności, wzrost, siłę i niewiarygodnie dobre referencje od legendy Manchesteru United, Nicky’ego Butta – dodał.

Sam zawodnik przyznał, że na swój nowy klub wybrał Gillingham, ponieważ uważał, że to będzie dla niego najlepsze miejsce do dalszego rozwoju.

– W ostatnich dwóch latach byłem wypożyczany, więc teraz chcę kontynuować swój rozwój i grać na poziomie seniorskim. Uważam, że tutaj będę miał do tego idealne warunki – mówił Willock.

Dyskusja