usain-bolt

Multimedalista Igrzysk Olimpijskich i okazjonalnie piłkarz, Usain Bolt, twierdzi, że Manchester United powinien nie dać Pogbie odejść z Old Trafford i budować wokół niego drużynę.

Pogba podzielił fanów Manchesteru United, od kiedy pojawiły się plotki na temat jego ewentualnego transferu do Realu Madryt. Według Bolta to nie Pogba jest problemem w Manchesterze, ale piłkarze dookoła niego. Przed charytatywnym spotkaniem Soccer Aid, zorganizowanym na Stamford Bridge przez UNICEF fan “Czerwonych Diabłów”, Bolt powiedział:

– Pogba jest moim przyjacielem. Jestem jego wielkim fanem. Myślę, że powinni budować wokół niego drużynę. Kiedy oglądaliśmy go w Juventusie, czy teraz w reprezentacji Francji zawsze jest wyróżniającą się postacią, ponieważ ma wokół siebie dobrych napastników i ludzi do gry, którzy wiedzą, jak się poruszać po boisku.

– Nieważne, jaką ktoś ma fryzurę, dopóki wychodzi na boisku i udowadnia swoją wartość. Jeśli stworzysz wokół niego zespół, dasz mu napastników, którzy zrozumieją, jak on gra, wtedy on będzie robił wielkie rzeczy – mówił Bolt.

Rodak Pogby, Antoine Griezmann jest jednym z graczy, którzy są wiązani z Manchesterem United. Bolt z chęcią widziałby go na Old Trafford, wierząc, że duet Pogba-Griezmann mógłby być przepisem na sukces Ole Gunnara Solskjaera.

– Słuchaj, to byłoby bardzo dobre. To byłby właściwy ruch, ponieważ razem grają w reprezentacji Francji i świetnie się rozumieją. Nigdy nie ma pewności. Ludzie mogą mówić, co im się podoba. Dopóki tak się nie stanie, dowiemy się. Musimy zaczekać. Sprowadziliśmy Daniela Jamesa. Nie wiem, co o tym myśleć. Jest bardzo szybki. Musimy obserwować i zobaczymy jak się potoczy reszta sezonu.

Tak czy inaczej, jest jasne, że Manchester United potrzebuje przebudowy po zakończeniu sezonu na rozczarowującym, szóstym miejscu. Mimo dobrego początku Solskjaer znalazł się pod wielką presją po fatalnej końcówce sezonu. Bolt jest zadowolony, że era defensywnej gry za czasów Mourinho minęła i czeka na pierwsze sukcesy nowych nabytków.

– W moim przekonaniu Mourinho nie grał według naszego stylu, dlatego to nie wypaliło.

Dyskusja