Getty Images

Legenda “Czerwonych Diabłów” Bryan Robson jest zdania, że Manchester United sam wyhodował sobie spory problem. Chodzi o gigantyczne tygodniówki wypłacane zawodnikom, którzy niekoniecznie na nie zasługują.

Jakiś czas temu Ed Woodward przyznał, że liczy na podpisanie nowych kontraktów z Davidem de Geą oraz Marcusem Rashfordem. Wszystko wskazuje jednak na to, że wciąż daleka droga do tego, aby zawodnicy dogadali się z klubem.

Bryan Robson uważa, że wysokie wynagradzanie takich zawodników jak Alexis Sanchez dały pretekst innym, aby domagać się wyższych tygodniówek. Jednocześnie jest zdania, że Manchester United powinien zrobić wszystko co tylko może, aby zatrzymać Rashforda.

– Wszyscy wiedzą, jak wielkich pieniędzy wymagają teraz zawodnicy. Jednak Manchester United stworzył swój własny, wewnętrzny problem przez to, ile płacą piłkarzom. Chcieli w ten sposób sprawić, aby klub był jak najbardziej atrakcyjny dla potencjalnych celów transferowych.

– Trzeba docenić tę ambicję, jednak to oznacza, że zawodnicy z topu – a do takich zalicza się Rashford – będą chcieli wyciągnąć z tego jak najwięcej dla siebie. Klub musi przypilnować, aby im nie uciekł. Nie mogą dopuścić możliwości jego odejścia. Chociaż nie wydaje mi się, aby sam tego chciał. Muszą się dogadać i zatrzymać go, jeśli tylko w grę nie wejdą jakieś absurdalne pieniądze.

Dyskusja