Twitter

Premier League ogłosiło historyczną, pierwszą zimową przerwę od rozgrywek w nadchodzącym sezonie, która będzie miała miejsce w lutym 2020.

Po opublikowaniu terminarza spotkań, wiemy że Man Utd zagra z Wolves na Old Trafford, tymczasowo mecz zaplanowany jest na 01.02.2020, jeszcze przed zapowiedzianą przerwą.

Następnie Czerwone Diabły zmierzą się z Chelsea na Stamford Bridge. Starcie w stolicy odbędzie się 8 lub 15 lutego, wolny weekend pozwoli znaleźć się klubowi w naszym kalendarzu.

Dokładne daty zostaną ogłoszone około 14 grudnia, kiedy podane zostaną korekty w tym okresie ze względu na zasięg telewizyjny.

Każdy z pięciu weekendowych meczów w lutym będzie transmitowany na żywo w Wielkiej Brytanii w ramach nowego pakietu telewizyjnego.

Cały pomysł polega na rozłożeniu rundy meczów na dwa tygodnie, aby umożliwić klubom przerwę od gry, podobnie jak w innych ligach w Europie. Ma to na celu pomóc drużynie narodowej Anglii i angielskim klubom w Europie, chociaż mimo to już w ubiegłym sezonie zespoły z Premier League rywalizowały ze sobą zarówno w finale Ligi Mistrzów jak i Ligi Europy.

Angielski Związek Piłki Nożnej ogłaszając plan, potwierdził że przerwa lutowa zostanie zorganizowana tak aby fani mogli wciąż doznać piłkarskiej rozrywki w tym okresie. Każdy weekend podczas przerwy będzie zawierał pięć meczów Premier League w pierwszym oraz drugim tygodniu. Aby to uwzględnić, FA zgodziło się przenieść mecze piątej rundy Emirates FA Cup na środek tygodnia.

Dyskusja