Przegląd prasy: MU wyklucza sprzedaż Pogby i jest pewny pozyskania Longstaffa

Evening Standard, BBC, PA, Sky Sports, The Times, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Niedzielna wypowiedź Paula Pogby o „chęci poszukiwania nowych wyzwań” odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim. Wielu odczytuje wypowiedź Francuza jako jasną chęć opuszczenia latem Old Trafford. Jednak brytyjskie media zgodnie donoszą, że Manchester United nie myśli o sprzedaży 26-latka w najbliższej przyszłości.

https://twitter.com/utdxtra/status/1140219513104977920

Włoski dziennikarz Gianluca di Marzio poinformował niedawno, że przedstawiciele Juventusu rozpoczęli już rozmowy z agentem piłkarza, Mino Raiolą, a także z władzami „Czerwonych Diabłów” na temat warunków ewentualnego powrotu Francuza do Turynu. W grę wchodzi także Real Madryt, gdzie zawodnika chciałby mieć u siebie menedżer „Królewskich”, Zinedine Zidane, a przy tym sam piłkarz ma ponoć wyrażać chęć przenosin do stolicy Hiszpanii.

Jednak jak donoszą zgodnie brytyjskie media na odejście Pogby z Manchesteru United raczej się nie zanosi. Na stole musiałaby się pojawić naprawdę astronomiczna oferta za Francuza, aby „Czerwone Diabły” zdecydowały się na jego sprzedaż. Zarówno Simon Stone z BBC, jak i Simon Peach z Press Association, nie widzą wielkich szans na taki transfer już w tegoroczne lato.

Choć niektóre media podają, że władze Manchesteru United są zaskoczone i nieco „zniesmaczone” ostatnimi wypowiedziami Francuza, to stacja Sky Sports także przekazała w poniedziałek, że na Old Trafford oczekuje się, że Pogba zostanie w klubie na kolejny sezon.

26-latek ma odgrywać jedną z kluczowych ról w budowaniu drużyny przez Ole Gunnara Solskjaera. „Evening Standard” idzie jeszcze dalej i twierdzi, że Norweg jest skłonny zaoferować Francuzowi opaskę kapitańską po odchodzącym z klubu Antonio Valencii i do tego dokupić latem do środka pola dwóch zawodników, dzięki czemu Pogba będzie miał więcej swobody w grze.

„The Telegraph” dodaje w tej sprawie z kolei, że Francuz od jakiegoś czasu zwierzał się ludziom ze swojego najbliższego otoczenia, że chciałby latem zmienić klub. Zawodnik ma jednak nie naciskać na drużynę z Old Trafford i liczy na osiągnięcie porozumienia w drodze dialogu.

„Czerwone Diabły” mają wyceniać swojego najlepszego strzelca z minionego sezonu na 160 milionów funtów. Zdaniem francuskiego „L’Equipe” Real Madryt może maksymalnie zaoferować 120 milionów funtów. „Królewscy”, według z kolei „The Times”, nie mają zamiaru przelicytowywać Juventusu, jeżeli włoski klub zdecyduje się wyłożyć ogromne pieniądze za swojego byłego zawodnika.

Francuz obecnie przebywa na urlopie w Japonii, gdzie bierze udział w marketingowym tournee zorganizowanym przez firmę Adidas, którą reprezentuje zawodnik Manchesteru United.

https://twitter.com/utdxtra/status/1140532762203566082

https://twitter.com/utdxtra/status/1140374897614557186

https://twitter.com/utdxtra/status/1140375084361834498

Po niedzielnej wypowiedzi Paula Pogby część mediów rozpoczęła już poszukiwania potencjalnych następców Francuza w Manchesterze United. Często w tym kontekście przewijała się postać Youriego Tielemansa, zawodnika AS Monaco, który ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Leicester City.

Najbardziej poczytny belgijski portal HLN podał, że Solskjaer jest wielkim zwolennikiem talentu 22-latka, jednak „The Telegraph” stonował te doniesienia twierdząc, że to sam zawodnik, jak jeden z wielu, został zaoferowany m.in. Manchesterowi United, ale włodarze klubu z Old Trafford mają preferować inne opcje wzmocnień do środka pola.

Taką opcją ma być m.in. 21-letni Sean Longstaff. Część brytyjskich mediów, w tym stacja Sky Sports, podały już, że „Czerwone Diabły” są pewne pozyskania zawodnika Newcastle United. Jak dodaje „Evening Standard” w ostatnim czasie skauci „Czerwonych Diabłów” mieli intensywnie obserwować młodego Anglika i wraz z Ole Gunnarem Solskjaerem mieli uznać, że ma on potencjał na zostanie przyszłą gwiazdą piłki nożnej.

Koszt transferu piłkarza „Srok” ma wynieść około 25 milionów funtów, ale do ewentualnej finalizacji transakcji może dojść później, bowiem obecnie całe swoje siły władze klubu z Old Trafford miały przerzucić na domknięcie sprawy związanej z pozyskaniem prawego defensora Crystal ParalceAarona Wan-Bissaki.

Zdaniem „The Telegraph”, władze „Czerwonych Diabłów” liczą na to, że transfer 21-letniego zawodnika „Orłów” uda się sfinalizować jeszcze w tym tygodniu, a transakcja zamknie się w kwocie 50 milionów funtów.

Ten sam dziennik podaje ponadto, że Manchester United nie przestraszył się wyceny 80 milionów funtów za środkowego defensora Leicester City, Harry’ego Maguire’a i wciąż jest zainteresowany pozyskaniem reprezentanta Anglii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze