manutd.com

W ekskluzywnym wywiadzie dla klubowego magazynu “Inside United” Diogo Dalot przyznał, że jego celem na przyszły sezon jest zadomowienie się na prawej stronie obrony w drużynie z Old Trafford.

Portugalski defensor odczuwa, że jego debiutancki sezon w Premier League był dobry, żeby lepiej poznać realia angielskiego futbolu, a teraz jest gotowy żeby umocnić swoją pozycję w wyjściowej jedenastce.

Dalot wystąpił w 23 meczach w zeszłym sezonie, notując kilka naprawdę dobrych występów. Pozyskany z FC Porto zawodnik jest zdeterminowany, aby udowodnić swoją wartość Solskjaerowi.

Kilkukrotnie Portugalczyk wystąpił na nieco innych pozycjach, włączając w to niezapomniane dla fanów United starcie z Paris Saint- Germain. 20- latek nieraz pokazał swoją wszechstronność. Jednakże sam zainteresowany przyznał, że jego optymalną pozycją, na której chce występować, jest prawa obrona.

– Końcówka sezonu, nie była taka jak chcieliśmy, ale mogę przyznać, że dla mnie ten sezon był naprawdę dobry. Zagrałem w 23 meczach i kiedy tylko zacząłem grać regularnie to moja kondycja również poszybowała w górę. Dlatego uważam, że gra na rożnych pozycjach również była dla mnie przydatna.

– Chcę powiedzieć kolegom z drużyny, że prawa obrona będzie moja i że będę grał tam tak dużo jak tylko będę mógł. To pozycja, na której najlepiej się czuję. Muszę to tylko udowodnić menadżerowi ciężką pracą.

Mówiąc o całej zeszłorocznej kampanii Dalot przyznał, że na początku trudno było mu się zaadaptować do nowej ligi, jednak teraz nie ma już żadnych obaw i nie może doczekać się powrotu do treningów.

– Wiem, że przychodząc tutaj, niektórzy mogli mówić, że nie będę grał tak dużo, ale znaleźli się też ludzie co myśleli, że będę grał więcej. Wszyscy mieliśmy różne przemyślenia na temat mojego czasu na boisku. Koniec końców jestem bardzo zadowolony.

– To był dobry sezon żeby się zaaklimatyzować, żeby poznać klub, poznać ligę i atmosferę na stadionie. Teraz nie ma wymówek. Muszę nadal ciężko pracować, a moim celem jest zarezerwowanie sobie pozycji prawego obrońcy.

Dyskusja