ESPN: PSG spodziewa się oferty z Man Utd za Neymara

ESPN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Władze Paris Saint-Germain są gotowe pozbyć się Neymara Jr. jak najszybciej ze swojego klubu – donoszą źródła ESPN FC. Póki co, mistrzowie Francji nie otrzymali jednak żadnej oferty za Brazylijczyka.

Nasser Al-Khelaifi zasugerował w ostatnich dniach, że pozwoli odejść Neymarowi z PSG, ponieważ klub nie będzie tolerował gwiazdorskich postaw wśród swoich najlepszych piłkarzy i ostrzegł Brazylijczyka, że w swoim zespole widzi tylko zawodników w pełni oddanych koszulce mistrza Francji.

Barcelona, Real Madryt i Manchester United to trzy kluby, od których właściciele francuskiego klubu spodziewają się oferty za swojego gwiazdora. Zdecydowanym faworytem w tym ewentualnym wyścigu wydaje się jednak Barcelona, która ponoć poczyniła już pierwsze kroki w ściągnięciu byłego kapitana reprezentacji Brazylii z powrotem. Piłkarz PSG uważa Barcelonę za swój dom i żałuje odejścia z “Dumy Katalonii”, co miał już zakomunikować właścicielowi PSG.

W ciągu dwóch sezonów spędzonych w Paryżu, Neymar zdobył 51 bramek i 29 asyst. Jego dorobek mógł być znacznie większy, ale przeszkadzały mu w tym notoryczne kontuzje. Brazylijczyk przez uraz nie zagrał m.in. w dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdy Manchester United eliminował ekipę z Parc des Princes.

Odejście Neymara z Paris Saint-Germain wydaje się bardzo prawdopodobne. Czy byłego piłkarza Barcelony do Premier League jest w ogóle możliwy? Dwa lata temu Brazylijczyk wypowiadał się o angielskiej ekstraklasie w samych superlatywach.

– Liga Angielska mnie zaskakuje. Lubię ten styl gry i drużyny, które tam występują. Kto wie… Pewnego dnia chciałbym tam zagrać – mówił.

– Podziwiam Manchester United, Chelsea, Arsenal i Liverpool. To zespoły, które zawsze walczą. Są tam trenerzy o najwyższym poziomie. Każdy chciałby z nimi współpracować.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze