Getty Images

Dziennikarz radia “talkSPORT” Andy Goldstein podaje, że Manchester United chce wykupić z Arsenalu Pierre-Emmericka Aubameyanga. 

Aubameyang, który wczoraj skończył 30 lat, w poprzednim sezonie strzelił dla Arsenalu 31 bramek. Gabończyk dołączył do “Kanonierów” w styczniu 2018 roku za rekordowe 56 milionów funtów i szybko stał się ulubieńcem kibiców.

Według Goldsteina, Ole Gunnar Solskjaer jest zainteresowany sprowadzeniem Aubameyanga na Old Trafford.

– Mam kogoś wewnątrz. Nie w United. Kogoś, kto często mówi mi o plotkach transferowych. Powiedziałbym, że jego skuteczność jest na poziomie 75-25. Powiedział mi o kilku transferach, które rzeczywiście doszły do skutku. Nie tylko w United. Również w innych klubach – zapewniał Goldstein.

– To on powiedział mi o transferze Martiala i napisałem o tym tweeta dwa dni zanim Manchester United potwierdził transfer. To był jeden z wielu przypadków: “Skąd wiedziałeś?”.

– Powiedział mi, że Manchester United jest zainteresowany Aubameyangiem. Gabończyk ma jeszcze dwa lata kontraktu w Arsenalu. Ma 30 lat. United zrobiło już coś podobnego, przy transferze Robina van Persiego. Romelu Lukaku nie jest wyborem Solskjaera. Jestem w stanie uwierzyć w ten transfer.

Według informacji podanych przez Goldsteina transfer Gabończyka na Old Trafford miałby kosztować Manchester United ok. 70 milionów funtów.

– Chcesz znać kwotę? Ile? Myślę, że to zwariowane pieniądze za 30-latka. Ma jeszcze dwa lata kontraktu, strzela bramki, wykańcza akcje. 70 milionów funtów. To pierwsza oferta.

– Jeśli jesteś w Arsenalu, który jest mniej więcej w takiej samej sytuacji, jak United i “Czerwone Diabły” zgłaszają się po ciebie, co robisz?

– Uważam, że Aubameyang pasowałby do United. Nie mówię, że ten transfer dojdzie do skutku, ale jak powiedziałem, jego skuteczność jest na poziomie 75-25.

Dyskusja