Getty Images

Dziennikarz m.in. stacji ESPN, a także takich magazynów jak “FourFourTwo” czy “United We Stand”, Andy Mitten, w swoim najnowszym artykule dla “GQ Magazine” przekazał, że Manchester United i Crystal Palace doszły do porozumienia w sprawie transferu na Old Trafford Aarona Wan-Bissaki.

W przytoczonym artykule Mitten podaje, że Manchester United jest już pewny pozyskania młodzieżowego reprezentanta Anglii. Zaplanowano jeszcze jedno spotkanie w Londynie, aby dopiąć ostatnie szczegóły, ale zarówno kwota transferu, jak i warunki indywidualnego kontraktu z zawodnikiem, miały już zostać ustalone. Tym samym 21-latek zostałby drugim, po Danielu Jamesie, letnim wzmocnieniem “Czerwonych Diabłów”.

Wan-Bissaka jest ponoć mocno nastawiony na transfer na Old Trafford. Koszt tej transakcji ma wynieść 47 milionów funtów, które może wzrosnąć do 55 milionów funtów po spełnieniu określonych warunków. To oznaczałoby, że 21-latek zostanie najdroższym bocznym obrońcą w historii futbolu. Przy czym jako pierwszy informował o tym dziennikarz m.in. “The Sun” i “Daily Record”, Duncan Castles.

Po długich i żmudnych negocjacjach miało w końcu dojść do porozumienia. Pomóc w tym miały długoletnie dobre relacje między prezesem Crystal Palace, Steve’em Parishem, a wiceprezesem wykonawczym Manchesteru United, Edem Woodwardem.

Na transferze skorzysta także sam zawodnik, którego gaża ma wzrosnąć do 80 tysięcy funtów tygodniowo. Część kosztów tej transakcji ma pokryć sprzedaż Matteo Darmiana, którym interesować ma się kilka klubów z Serie A. Z kolei Diogo Dalot ma zostać na Old Trafford, gdzie będzie kontynuował swój piłkarski rozwój.

Wan-Bissaka przebywa obecnie wraz z reprezentacją Anglii do lat 21 na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy we Włoszech. Na inaugurację młoda kadra “Trzech Lwów” uległa w samej końcówce 1:2 rówieśnikom z Francji, a zawodnik Crystal Palace w ostatniej minucie doliczonego czasu gry niefortunnie skierował piłkę do własnej braki, przypieczętowując zwycięstwo “Trójkolorowych”.

Przeczytaj także:  Mino Raiola dla "The Times": Solskjaer wykorzystuje mnie, aby odwrócić uwagę od problemów Man Utd

Dyskusja