Getty Images

Jak wynika z materiałów serwisu Football Leaks tygodniowe zarobki Alexisa Sancheza stanowią niemal dwukrotność pensji Paula Pogby.

Podstawowe wynagrodzenie Paula Pogby w Manchesterze United ma wynosić około 7,5 miliona funtów na rok, co przekłada się na 144 tysiące funtów tygodniowo. Biorąc do tego pod uwagę jeszcze 3 miliony funtów wypłacane rocznie za prawa do wizerunku, to gaża Francuza wynosi 200 tysięcy funtów tygodniowo.

Pogba może ponadto liczyć na wypłacany po każdym sezonie rozegranym dla Manchesteru United bonus lojalnościowy w kwocie 3,75 miliona funtów oraz dodatkowe 1,85 miliona funtów na rok, jeżeli klub z Old Trafford zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów na kolejny rok. Tutaj zawodnik będzie musiał liczyć się z obniżką pensji.

Dla porównania tygodniówka Alexisa Sancheza w Manchesterze United ma wynosić 391 496 funtów, na co ma składać się podstawowe wynagrodzenie Chilijczyka oraz prawa do wizerunku. 30-latek także może liczyć na wypłacany co roku bonus lojalnościowy, ale znacznie skromniejszy, bo wynoszący “tylko” 1,1 miliona funtów.

Dyskusja