manutd.com

Brazylijski pomocnik Fred przyznał, że publikacja terminarza nadchodzącej edycji Premier League  sprawia, że jest „głodny” powrotu na Old Trafford i startu nowego sezonu.

26-latek na Old Trafford trafił w ubiegłym roku z Szachtara Donieck. W debiutanckim sezonie rozegrał 25 spotkań we wszystkich rozgrywkach i już nie może doczekać się nadchodzącej kampanii.

– Kiedy terminarz jest publikowany w czasie, gdy jesteś na wakacjach, to gdziekolwiek na świecie się znajdujesz, znowu stajesz się „głodny gry”. Myślę, że to właśnie jest moment początku sezonu.

– Miło jest być z rodziną, ale brakuje ci trochę gry w piłkę. Kiedy wracasz na mecze przedsezonowe i treningi to wtedy naprawdę czujesz pragnienie powrotu na boisko. Więc tak, myślę, że kiedy startują przygotowania do sezonu, naprawdę czujesz, że „głód piłki” znów się zaczyna.

– Ostatni sezon, mój pierwszy tutaj, był trudny, ale myślę, że miałem niezłą końcówkę sezonu i mam nadzieję, że kolejny będzie dla mnie naprawdę dobry i dużo lepszy dla Manchesteru United, cieszę się, że mogę być tego częścią.

Podobnie jak większości kibiców, po opublikowaniu terminarza na nowy sezon, oczy Freda szybko szukają meczów z największymi rywalami Liverpoolem i Manchesterem City.

– Premier League jest trudna i ma wiele wielkich klubów, ale myślę, że spotkania derbowe są najlepsze. Kiedy widzimy nowy terminarz, zawsze najpierw szukamy tych meczów.

– Trudno jest wybrać jedną drużynę, ponieważ w Premier League jest tak wiele wielkich spotkań, ale oczywiście są najlepsze zespoły takie jak Liverpool, City, Chelsea, myślę, że mecze z „wielką szóstką” są zawsze dobre. Zawsze na nie czekamy, wszyscy chcemy być na boisku i wygrywać.

Najpierw kibiców i piłkarzy czekają przygotowania do sezonu rozpoczynające się w lipcu. Czerwone Diabły spotkają się w Aon Training Complex przed wyruszeniem do Australii, Singapuru i Chin podczas letniego tournee w trakcie którego zespół będzie przygotowywał się do sezonu 2019/20.

– Naprawdę dobrze jest być z kolegami z drużyny. Będziemy razem do końca sezonu i ważne jest żebyśmy opowiadali sobie o naszych wakacjach i innych rzeczach, więc tak, ten pierwszy dzień jest zawsze świetny.

Fred zgadza się, że zespół wie, czego oczekuje się od nich w tym sezonie, po niestabilnej ubiegłej kampanii.

– Mamy kilka rzeczy do poprawy, nie byliśmy zadowoleni z zakończenia zeszłego sezonu. Niestety nie byliśmy w stanie awansować dalej w Lidze Mistrzów i innych rozgrywkach. W lidze tez nie graliśmy tak dobrze jak chcieliśmy, więc myślę, że są rzeczy które wymagają poprawy. Jako zespół omówimy, co poszło nie tak, abyśmy mogli mieć lepszy kolejny sezon i walczyć o trofea. Tego właśnie wraz z fanami pragniemy.

– Chcę powiedzieć, że w przyszłym sezonie będziemy lepsi. Będzie starać się zdobywać trofea. Jesteśmy Manchesterem United i musimy być gotowi do walki o każde trofeum i jestem pewien, że będziemy mieli udany sezon z fantastycznym wsparciem fanów.

Dyskusja