manutd.com

Eric Bailly pozostawał poza grą od 29 kwietnia, od meczu z Chelsea. Podczas spotkania z “The Blues” Iworyjczyk nabawił się kontuzji więzadła przyśrodkowego.

Wszystko wskazuje na to, że Bailly zdąży wrócić do pełnej sprawności, zanim Manchester United uda się na okres przygotowawczy do Australii i Azji. Iworyjczyk w ośrodku Global Performance w Barcelonie zaczął zajęcia z piłką. 1 lipca razem z drużyną wróci do ośrodka szkoleniowego Manchesteru United w Carrington.

Pod wodzą Jose Mourinho i Ole Gunnara Solskjaera, Bailly zagrał od początku w 14 spotkaniach i czterokrotnie wchodził z ławki. Mimo tego, że jego przyszłość w klubie jest niepewna, swoje zainteresowanie piłkarzem wykazuje m.in. Lyon, Iworyjczyk chce pozostać na Old Trafford i powalczyć o miejsce w pierwszej jedenastce.

Bailly dołączył do Manchesteru United z Villarrealu w 2016 roku za 30 milionów funtów. Jego kontrakt na Old Trafford wygasa za rok, jednak “Czerwone Diabły” mogą go przedłużyć o rok.

Manchester United jest zdeterminowane, by wzmocnić swoją linię obrony. W sezonie ligowym 2018/2019 “Czerwone Diabły” straciły, aż 54 bramki, co jest najgorszym wynikiem klubu od sezonu 1978/1979.

Sporo mówiło się o zainteresowaniu “Czerwonych Diabłów” Harrym Maguire’em, jednak klub z Old Trafford musiałby walczyć o niego z Manchesterem City. Ponadto Leicester wyceniło 26-latka na 75 milionów funtów, a sam piłkarz podpisał niedawno z “Lisami” nowy kontrakt.

Koledzy Baill’iego z obrony: Marcos Rojo, Chris Smalling i Phil Jones w ciągu ostatnich 18-nastu miesięcy podpisali nowe kontrakty. Victor Lindelof ustabilizował swoją pozycję w klubie i regularnie wychodzi w pierwszej jedenastce. Ponadto na wyjazd na przedsezonowy tour liczy Axel Tuanzebe, który chciałby znaleźć się w przyszłym sezonie w seniorskiej kadrze.

Dyskusja