Getty Images

Jak przekazał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze korespondent BBC, David Ornstein, Manchester United po długich negocjacjach osiągnął w końcu porozumienie z Crystal Palace ws. zakupu Aarona Wan-Bissaki.

Transakcja ma zamknąć się w kwocie 50 milionów funtów. Sam piłkarz ma lada chwila wyjechać z Londynu i udać się na północ Anglii, aby przejść testy medyczne przed swoim transferem na Old Trafford.

21-latek podpisze długoterminową umowę na mocy której będzie zarabiał około 80-90 tysięcy funtów tygodniowo. To spora podwyżka dla młodzieżowego reprezentanta Anglii, który w ekipie “Orłów” inkasował do tej pory tygodniówkę na poziomie 10 tysięcy funtów.

David Ornstein podaje także, że Manchester United utrzymał zapis w kontrakcie swojego byłego zawodnika, który obecnie reprezentuje ekipę “Orłów”, Wilfrieda Zahy, gwarantujący klubowi z Old Trafford 25% zysk w przypadku sprzedaży Iworyjczyka do innego klubu.

Kolega redakcyjny David Ornsteina, Simon Stone, zauważa że Aaron Wan-Bissaka, biorąc pod uwagę stałą kwotę transferu na poziomie 45 milionów funtów + 5 milionów w potencjalnych bonusach, stanie się piątym najdroższym piłkarzem Manchesteru United w historii – po Paulu Pogbie, Romelu Lukaku, Angelu di Marii oraz Fredzie.

Dyskusja