Getty Images

W związku z przewidywanymi wielkimi zmianami kadrowymi w Manchesterze United ekspert telewizyjny, Gary Neville, w wypowiedzi dla stacji Sky Sports wyjaśnił, na jakie trudności jest narażony klub z Old Trafford podczas okna transferowego.

Dlaczego Manchester United zdołał, jak do tej pory sfinalizować tylko jeden transfer?

– Robienie biznesu to ciężka sprawa. Wszyscy wiedzą, że Manchester United chce sprowadzić wielu graczy i ich ceny idą w górę. Musisz starać się i zachęcać piłkarzy, by przeszli do twojego klubu. Piłkarze nie będą od razu skłonni podpisać umowę – wykonują część swojej pracy i wysyłają do pracy również swoich agentów. W dzisiejszych czasach, zanim zawodnik podpisze kontrakt spotyka się z przedstawicielami klubu pewnie z 50 razy. Manchester United jest jednym z rekinów w morzu, w którym każdy chce pożreć wielkie nazwiska. To ciężka sprawa dla klubów, które walczą o tego samego zawodnika. Tak jest z Harrym Maguire’em. Wszyscy go chcą. Taka sama sytuacja jest z Christianem Eriksenem.

– Piłkarze są otoczeni czterema, pięcioma klubami. Nie podpisują kontraktu z klubem, który zgłosił się pierwszy, wybierają mądrze i szukają różnych opcji. Manchester United ma wielkie zadanie, by stworzyć skład, który będzie walczył o mistrzostwo. Mam nadzieję, że zacznie się to już tego lata i nie mam na myśli tylko kupowanie graczy, ale również sprzedaż kilku zawodników.

Czy Manchester United powinien zatrzymać Paula Pogbę?

– Nie muszą trzymać żadnego zawodnika.

– Z Pogbą w składzie Manchester United gra lepiej, ale jeśli zawodnik nie chce zostać w klubie – nie mam na myśli Pogby, być może on chce zostać – musisz wziąć każdego na bok, porozmawiać i dostosować się do czego zmierzasz.

– Koniec końców, to jest pierwsza rzecz, którą musi zrobić Ole – dowiedzieć się, kto jest gotowy, by iść z klubem naprzód. Wciąż nie mam pewności, co do kilku graczy. Widzę spekulacje w Sky Sports News oraz w internecie i wygląda to, jakby wszystko wciąż było w ruchu. Najpierw musisz pozyskać kilku graczy, zanim zaczniesz sprzedawać, bo same pieniądze na koncie czynią cię bezbronnym.

Przeczytaj także:  Solskjaer: Scott McTominay może wrócić na mecz z Watfordem

– W przypadku United chodzi o wyczucie czasu, manipulowanie i manewrowanie w dojściu do punktu, w którym będą pewni, że mają kilku nowych graczy, zanim zaczną sprzedawać. W przeciwnym wypadku będzie można nimi łatwo kierować, podbijając cenę, co wydaje mi się, że już się dzieje.

Czy brak miejsca w Champions League będzie problemem, przy przekonywaniu piłkarzy do przejścia na Old Trafford?

– Chciałbym myśleć, że piłkarze widzą coś więcej poza tym warunkiem i dostrzegają, co ten klub może zdziałać i jak wielki może być w przyszłości. Jeśli zawodnik wybiera klub, opierając się na tym, że klub w tym jednym konkretnym sezonie nie gra w Lidze Mistrzów, uważam, że taki ktoś nie powinien być jego zawodnikiem. Chcesz sprowadzić piłkarzy, którzy przywrócą klubowi należne miejsce, w ścisłej czołówce.

Dyskusja