hqworld.net

W lokalnych hiszpańskich mediach nie milknie temat potencjalnych przenosin na Old Trafford niezwykle utalentowane młodzieżowca z Realu Saragossy, Mateo Mejii.

W miniony weekend niektóre angielskie media podały, że Manchester United pozyskał 16-latka za około 600 tysięcy euro. W odpowiedzi hiszpański klub wystosował specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym zaprzeczył tym doniesieniom i w ogóle prowadzeniu rozmów z “Czerwonymi Diabłami”

Lokalne media z Saragossy podkreślają jednak, że pomiędzy miejscowym Realem a przedstawicielami klubu z Old Trafford wcale do żadnych rozmów dochodzić nie musiało, ponieważ zawodnik nie ma podpisanego jeszcze w pełni profesjonalnego kontraktu i może zostać skuszony przez inną drużynę, która winna będzie hiszpańskiemu zespołowi jedynie wypłatę ustalonego ekwiwalentu za wyszkolenie piłkarza.

Dla Realu Saragossy taki obrót sprawy jest niezwykle irytujący, ponieważ niedawno klub ten miał odrzucić ofertę za Mejię w wysokości 500 tysięcy euro, która pochodziła z samego Realu Madryt. Przy czym hiszpańskie kluby nie mogą korzystać z luki kontraktowej u młodych zawodników, co jednak nie dotyczy zespołów z zagranicy.

Portal Aragon Digital z Saragossy podaje, że miejscowy Real może otrzymać od Manchesteru United nawet nikłe 100 tysięcy euro za wyszkolenie zawodnika i nie będzie mógł nic poradzić na jego odejście na Old Trafford. Dla hiszpańskiego klubu będzie to wielki cios, bowiem nastolatek tylko w minionym sezonie zdobył dla młodzieżowych drużyn Realu ponad 50 bramek.

Lokalny portal Sport Aragon podaje z kolei, że to żaden wielki sekret, że 16-latek odejdzie do klubu z Old Trafford, a publiczne oświadczenie wydane niedawno przez Real Saragossę  było po prostu zagraniem wizerunkowym, aby cała sytuacja wyglądała nieco lepiej niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Informacje te zdaje się też potwierdzać lokalna gazeta “El Periodico de Aragaon”, która komentując sprawę, wyraziła swoje rozczarowanie z powodu tego, że Real Saragossa traci kolejny młody talent.

– Tym razem chodzi o Mateo Mejię, który niebawem stanie się nowym zawodnikiem Manchesteru United. Przejdzie tam za sumę pomiędzy 130 a 180 tysięcy euro, co będzie uzależnione od ustalonej rekompensaty za wyszkolenie zawodnika – możemy przeczytać w przytoczonej gazecie.

Dyskusja