Simon Stacpoole/Getty Images

Włodarze Manchesteru United szukają profesjonalnych skautów, by ci wyszukiwali światowej klasy graczy na terenie Hiszpanii oraz Francji.

Klub z Old Trafford reklamuje dwa wakaty dla skautów pierwszej drużyny, których zadaniem ma być śledzenie La Ligi oraz Ligue 1 z uwzględnieniem przebudowy, która ma mieć miejsce zarówno na boisku, jak i poza nim.

Szczęśliwcy, którzy zgłoszą się do szefa działu skautingowego, Steve’a Browna, będą mieli za zadanie zidentyfikować wschodzące gwiazdy klasy światowej, zapewniając im drogę do pierwszej drużyny na najwyższym poziomie. Kandydaci będą musieli pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami w wyszukiwaniu i identyfikowaniu piłkarskiej elity.

Dyrektor wykonawczy, Ed Woodward, ma w planie zrestrukturyzować proces rekrutacyjny nowych graczy. Jak podaje ESPN, Anglik rozważa utworzenie stanowiska dyrektora sportowego od momentu odejścia Jose Mourinho w grudniu ubiegłego roku.

Dotychczas Woodward w tej sprawie spotkał się z Rio Ferdinandem oraz Darrenem Fletcherem. Szkot jest co prawda w bliskich relacjach z Woodwardem, jednakże nie jest jeszcze gotowy na oficjalne przejęcie stanowiska.

Dyskusja