Getty Images

Barcelona jest zainteresowana pozyskaniem Victora Lindelofa, twierdzi hiszpański dziennik “Mundo Deportivo”. Piłkarz ma być opcją rezerwową, gdyby na Camp Nou nie trafił Matthijs de Ligt z Ajaksu Amsterdam.

Hiszpańskie media donoszą, że w przypadku braku transferu Matthijsa de Ligta do Barcelony, klub z Katalonii postara się ściągnąć Victora Lindelofa z Manchesteru United.

Po trudnym pierwszym sezonie na Old Trafford, w kolejnym Szwed stał się kluczową postacią formacji obronnej „Czerwonych Diabłów”.

Według „Mundo Deportivo” Lindelofem może interesować się Barcelona, jeśli cel nr 1 klubu z Camp Nou, Matthijs de Ligt nie zdecyduje się na przenosiny do Katalonii. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o porozumieniu De Ligta z Juventusem.

W ciągu ostatniego roku De Ligt stał się obiektem zainteresowania wielu europejskich klubów. Holender ma kosztować ok. 62 mln funtów.

Po udanym ubiegłym sezonie w którym kapitan Ajaxu poprowadził klub do zwycięstwa w Eredivisie i półfinału Ligi Mistrzów, Holender zdecydował się zmienić otoczenie.

Były kolega klubowy De Ligta, Frankie de Jong zasilił Barcelonę za 65 mln funtów. Wydaje się, że De Ligt zdecydował się jednak na inny ruch.

Oznacza to, że Manchester United może być zmuszony do walki o zatrzymanie swojego najważniejszego obrońcy.

Reprezentant Szwecji stał się ulubieńcem fanów na Old Trafford po serii znakomitych występów w ubiegłym sezonie. 24-latek trafił do Manchesteru z Benfici w 2017 roku za 31 mln funtów. Ma on dla Barcelony być tańszą alternatywą dla Matthijsa de Ligta.

Dyskusja