Niemieckie i włoskie media: Man Utd zainteresowany nastolatkiem ze Stuttgartu

Kicker, MilanNews24 Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Kiedy środkowy obrońca ma 19-lat, duży talent i klauzulę wykupu w wysokości 15 milionów euro po tym, jak jego klub spadł z ligi, wiadomo, że wzbudzi to zainteresowanie największych klubów. A także mediów, szukających sensacji.

Taka sytuacja spotkała właśnie Ozana Kabaka. Jego cena spadła do śmiesznego jak na dzisiejsze standardy poziomu, ponieważ Stuttgartowi nie udało się utrzymać w Bundeslidze. To wzbudza spore zainteresowanie w klubach z całej Europy.

Wiele zespołów Premier League było już łączonych z tym nazwiskiem. Najnowsze wieści donoszą, iż do tego grona dołączył Manchester United. Przoduje w tym Kicker, który donosi, iż Bayern Monachium wstrzymał rozmowy z agentami zawodnika, a wykorzystać to mają zamiar właśnie “Czerwone Diabły”, ale również West Ham United i kilka innych klubów.

Podobno zainteresowanie wyraża również AC Milan. Takie informacje przekazuje nam MilanNews24. To samo źródło również wspomina o Man United w tym kontekście. Jak tłumaczą, klub z Anglii musi przebudować swoją linię defensywy i obrońca Stuttgartu ma być jednym z elementów tego działania.

Podobno osoby reprezentujące Manchester United mają w ciągu najbliższych dni spotkać się z przedstawicielami piłkarza. Mówi się o kwocie transferu, która miałaby równać się z tą, jaką chciał zaproponować włoski klub.

Brat Ozana Kabaka był niedawno widziany w Mediolanie. Nie ma co ukrywać, że przy takiej klauzuli wykupu, cała rozgrywka skupia się na tym, kto przekona do siebie młodego zawodnika.

Trudno wyobrazić sobie sytuację, która już zdarzała się kilka razy, aby Manchester United został wykorzystany jedynie jako presja dla innych klubów, aby te zwiększyły swoją ofertę. Jest to marka, która powoduje popłoch swoimi możliwościami finansowymi i agenci bardzo często wykorzystują to na swoją korzyść.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze