Getty Images

Jak przekazuje stacja Sky Sports, Manchester United i Manchester City przygotowują oferty w wysokości 65 milionów funtów za Harry’ego Maguire’a, o czym miały poinformować obecny klub piłkarza, Leicester City.

Rozmowy pomiędzy oboma klubami z Manchesteru a przedstawicielami “Lisów” na temat transferu 26-latka mają trwać już od kilku tygodni, ale póki co żadna z drużyn nie przybliżyła się do porozumienia w tej sprawie.

Maguire ma być zadowolony ze swojej obecnej pozycji w Leicester City i nie chce wymuszać transferu, ale ponoć jest przy tym otwarty na przenosiny do klubu z czołowej szóstki Premier League.

Włodarze klubu z King Power Stadium nie czują jednak presji dotyczącej sprzedaży swojego zawodnika i już jakiś czas temu miały przekazać, że jedynie oferta cenowa bliska tej, którą przedstawił swego czasu Liverpool Southamptonowi za sprowadzenia na Anfield Road Virgila van Dijka, może ich przekonać do podjęcia negocjacji. Chodzi tutaj o 75 milionów funtów.

Maguire dołączył do Leicester City z Hull City latem 2017 roku za 17 milionów funtów. Od tamtej pory stał się kluczowym zawodnikiem klubu i reprezentacji Anglii jeżeli chodzi o formację defensywną. Choć “Lisy” nie są chętne na sprzedaż swojego zawodnika, to ponoć już rozglądają się za ewentualnym zastępstwem, którym może być np. James Tarkowski z Burnley.

Oprócz Ole Gunnara Solskjaera, chętnie reprezentanta Anglii w swoim składzie widziałby także Pep Guardiola. Manchester City poszukuje zastępstwa dla Vincenta Kompany’ego, który po minionym sezonie zdecydował się zakończyć swoją piłkarską przygodę związaną z Etihad Stadium i powrócił do Belgii.

Dyskusja