Adidas / ManUtd.com

Manchester United rozważa sprowadzenie do swojej Akademii Mathisa Rayana Cherkiego, który na co dzień występuje w Lyonie jako ofensywny pomocnik oraz napastnik. 15-letni Francuz znajduje się na celowniku wielu czołowych europejskich klubów, w tym Realu Madryt.

Zawodnik będzie mógł dokonać transferu na terenie Unii Europejskiej już od 17 sierpnia, kiedy skończy 16 lat. Cherki jest uważany za jeden z największych talentów w swojej kategorii wiekowej i francuskie media informują, że zainteresowanie piłkarzem przejawiają wszystkie największe światowe marki – jak Real Madryt, Juventus, Barcelona i Bayern Monachium.

Biorąc pod uwagę rywalizację o podpis młodego gracza, prawdopodobnie podpisze on swój pierwszy profesjonalny kontrakt od razu po skończeniu 16 lat.

Ryan Cherki zdążył zdobyć duże uznanie we Francji i mimo zaledwie 15 lat występuje już w zespole U-19 Lyonu. Prezydent klubu Jean-Michel Aulas usilnie stara się przekonać urodzonego w Lyonie nastolatka, którego rodzice pochodzą z Algierii, do podpisania swojego pierwszego profesjonalnego kontraktu z klubem, w którym się wychował.

Według mediów Manchester United musiałby zaproponować pomocnikowi rekordowy kontrakt dla zawodnika z akademii, aby przekonać go do przenosin na Old Trafford.

We wrześniu Cherki został najmłodszym strzelcem w historii rozgrywek UEFA Youth League, która jest odpowiednikiem Ligi Mistrzów dla zawodników poniżej 19. roku życia. Francuz zdobył bramkę w przegranym 4:1 spotkaniu Lyonu z Manchesterem City.

Manchester United zainteresowany jest także innym zawodnikiem Lyonu – Moussą Dembele. Napastnik obecnie jest w pełni skoncentrowany na występach z reprezentacją Francji na Mistrzostwach Europy do lat 21 we Włoszech. 22-letni były zawodnik Celticu jest łączony z „Czerwonymi Diabłami” już od dłuższego czasu.

Dyskusja