Getty Images

Matteo Darmian jest rozpatrywany przez Juventus jako następca Joao Cancelo. Po transferze Aarona Wan-Bissaki, Włoch nie ma czego szukać w klubie z Old Trafford. 

Manchester United ma zamiar odzyskać środki włożone w transfer Aarona Wan-Bissaki z Crystal Palace poprzez sprzedaż kilku zawodników w pierwszej kadry. Jednym z pierwszych, którzy mają opuścić Old Trafford, będzie prawdopodobnie Matteo Darmian, którym zainteresowanie wyraża mistrz Serie A.

Przed Matteo Darmianem ostatni rok kontraktu w ekipie “Czerwonych Diabłów”. Włoskim prawym obrońcą mocno zainteresowany jest Juventus, który widzi w nim następcę Joao Cancelo, który najprawdopodobniej niedługo stanie się piłkarzem Manchesteru City.

Włoch w poprzednim sezonie Premier League rozegrał w Manchesterze United tylko 6 spotkań, będąc zaledwie trzecim wyborem na prawą obronę za Ashleyem Youngiem i Diogo Dalotem.

Biorąc pod uwagę, że za rok Matteo Darmian mógłby opuścić Old Trafford za darmo, władze dwudziestokrotnego mistrza Anglii są gotowe mocno obniżyć cenę za swojego piłkarza. Transfermarkt wycenia prawego obrońcę na 10 milionów euro.

Dyskusja