Getty Images

Jak poinformowała stacja Sky Sports, Aaron Wan-Bissaka pomyślnie przeszedł testy medyczne oraz dopełnił wszelkich formalności, a zatem w piątkowe popołudnie możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji Anglika jako zawodnika Manchesteru United.

Druga część testów medycznych, które przeszedł Wan-Bissaka, odbyła się w czwartkowe popołudnie, w ośrodku w Carrington. Sam zainteresowany do Manchesteru przyleciał w środę, by wieczorem odbyć pierwszą część testów pod kątem zdrowotnym.

Prawy obrońca będzie drugim letnim wzmocnieniem Ole Gunnara Solskjaera, zaraz po Danielu Jamesie ze Swansea. Jeśli do transakcji dojdzie zgodnie z oczekiwaniami mediów, to Wan-Bissaka znajdzie się w pierwszej piątce najdroższych zawodników “Czerwonych Diabłów”. Wyprzedzą go tylko Fred (52 miliony funtów), Angel Di Maria (60 milionów funtów), Lukaku (76 milionów funtów) oraz Paul Pogba (89 milionów funtów).

Z informacji Sky Sports wynika, że Crystal Palace pierwotnie odrzuciło ofertę Manchesteru United opiewającą na 40 milionów funtów, jednak ostatecznie na początku tygodnia oba kluby doszły do porozumienia i sprzedający zaakceptowali wspomnianą kwotę.

Do sieci wyciekły też pierwsze zdjęcie dotyczące prezentacji 21-latka jako nowego “Czerwonego Diabła”.

Jak podaje dalej stacja Sky Sports młodzieżowy reprezentant Anglii będzie grał na Old Trafford z takim samym numerem jak na Selhurst Park – 29.

Dyskusja